24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Jak wytrwać w pracy na mrozie?

Zimno, wiatr i deszcz… czy są na nie patenty?

Dojście do pracy w mróz nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Ale co z osobami, które nie wykonują jej w ciepłym pomieszczeniu, lecz muszą pozostać pod gołym niebem?

Warto przyjrzeć się wszystkim, którzy bez względu na pogodę, muszą wykonywać swoje obowiązki na zewnątrz. Co pomaga im przetrwać niskie temperatury, deszcz i wiatr?

Pani Anna od 11 lat pomaga ludziom w przechodzeniu przez ulicę. Jakie ma sposoby na radzenie sobie z mrozem? Pomagają jej w tym dwie pary skarpet, getry, ocieplane spodnie, gruba kurtka i oczywiście rękawiczki. Przydaje się także termos z gorącą herbatą.

Ktoś musi także sprawdzać czy kierowcy zapłacili za parking. Jak przyznaje pani Karina, czasem jest tak zimno, że nawet długopisy zamarzają. Nie ma jednak taryfy ulgowej – praca to praca.

Ostatnimi czasy jest tak zimno, że zamarzają nawet warzywa na targu. Dlatego podstawa to dobre zaplecze – nie tylko po to, żeby trzymać tam towar. To doskonałe miejsce, gdzie sprzedawca może się ogrzać w trakcie pracy.

Mróz niestraszny też tym pracownikom, którzy sprzątają ulice. Firma, w której są zatrudnieni dba, żeby mieli ciepły posiłek, który pozwoli się zregenerować po wysiłku. W walce z mrozem ważne jest również organizacja pracy.

Przykłady można mnożyć – pracownicy lotnisk, budowlańcy, roznosiciele ulotek, drogowcy.

Pracujących na zewnątrz na pewno pocieszy jednak fakt, że od czwartku w całym kraju ma być już cieplej.

(„24 godziny”)

mróz

praca

mrozy

zima

Redakcja 24 godziny
date_range 10 stycznia 2017 schedule 20:52