24h online
Jak wygląda leczenie pedofilów w Polsce? źródło: Pixabay/KlausHausmann

Jak wygląda leczenie pedofilów w Polsce?

Absurdalne prawo w programie „Teraz ja!”

W 2008 roku rząd wypowiedział wojnę pedofilom. Dwa lata później weszły w życie przepisy dotyczące tzw. farmakologicznej kastracji. Pojęcie „kastracji” było medialnym sloganem mającym uspokoić nastroje społeczne, a Donald Tusk osobiście otworzył pierwszy zamknięty ośrodek dla przestępców seksualnych w Polsce, w którym jest ona stosowana. Jak działa system po 7 latach od wprowadzonych zmian? Sprawdził to dziennikarz Nowa TV Tomasz Sekielski w swoim programie „Teraz ja”. Emisja w najbliższą niedzielę o godz. 18.55.

– Kastracja to jest tylko skrót. Tak naprawdę to jest okresowe podawanie leków i tylko w tym okresie popęd się zmniejsza albo zanika – ocenia konsultant krajowy ds. seksuologii prof. Zbigniew Lew-Starowicz.

Donald Tusk osobiście otworzył pierwszy w Polsce zamknięty ośrodek dla przestępców seksualnych, gdzie stosuje się tzw. kastrację chemiczną. – Ona nie jest skuteczna, bo ona nie leczy z pedofilii – przyznał prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej dr n. med. Andrzej Depko.

Na jaką pomoc mogą liczyć pedofile, którzy się o nią upominają? Jak powinno wyglądać ich leczenie, aby było trwale skuteczne?

Zapraszamy do oglądania programu „Teraz ja!”.

(„24 godziny”)


 

pedofilia

pedofil

tomasz sekielski

leczenie

teraz ja!

Redakcja 24 godziny
date_range 5 marca 2017 schedule 09:05
Biedroń: liderzy opozycji są, ale trzeba „grać na różnych fortepianach”
Prezydent Słupska w „Teraz ja!”

Prezydent Słupska nie miał wątpliwości, czy w naszym kraju są osoby, które mogłyby za sobą pociągnąć tłum i nadają się na liderów opozycji. Wskazywał m.in. na Władysława Frasyniuka, Borysa Budkę (PO) czy Kamilę Gasiuk-Pihowicz (Nowoczesna). Jak dodał, sam trzyma się z dala od parlamentu. – W Sejmie dzieją się rzeczy, które z demokracją dzisiaj mają niewiele wspólnego – podkreślił Robert Biedroń w Nowa TV.

Redakcja 24 godziny
date_range 24 lipca 2017 schedule 12:27