24h online
Jak wygląda leczenie pedofilów w Polsce? źródło: Pixabay/KlausHausmann

Jak wygląda leczenie pedofilów w Polsce?

Absurdalne prawo w programie „Teraz ja!”

W 2008 roku rząd wypowiedział wojnę pedofilom. Dwa lata później weszły w życie przepisy dotyczące tzw. farmakologicznej kastracji. Pojęcie „kastracji” było medialnym sloganem mającym uspokoić nastroje społeczne, a Donald Tusk osobiście otworzył pierwszy zamknięty ośrodek dla przestępców seksualnych w Polsce, w którym jest ona stosowana. Jak działa system po 7 latach od wprowadzonych zmian? Sprawdził to dziennikarz Nowa TV Tomasz Sekielski w swoim programie „Teraz ja”. Emisja w najbliższą niedzielę o godz. 18.55.

– Kastracja to jest tylko skrót. Tak naprawdę to jest okresowe podawanie leków i tylko w tym okresie popęd się zmniejsza albo zanika – ocenia konsultant krajowy ds. seksuologii prof. Zbigniew Lew-Starowicz.

Donald Tusk osobiście otworzył pierwszy w Polsce zamknięty ośrodek dla przestępców seksualnych, gdzie stosuje się tzw. kastrację chemiczną. – Ona nie jest skuteczna, bo ona nie leczy z pedofilii – przyznał prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej dr n. med. Andrzej Depko.

Na jaką pomoc mogą liczyć pedofile, którzy się o nią upominają? Jak powinno wyglądać ich leczenie, aby było trwale skuteczne?

Zapraszamy do oglądania programu „Teraz ja!”.

(„24 godziny”)


 

pedofilia

pedofil

tomasz sekielski

leczenie

teraz ja!

Redakcja 24 godziny
date_range 5 marca 2017 schedule 09:05
Groźny pedofil na wolności. Nie ma dla niego więzienia!
28-latek zgwałcił dziecko po wyjściu zza krat

Pedofil, który po wyjściu z więzienia znów zgwałcił dziecko nie trafi ponownie za kraty. Nie znaleziono dla niego odpowiedniego więzienia. Zwyrodnialec jeździ na wózku – w krzywdzeniu dzieci jednak mu nie przeszkadza. Sąd tłumaczy, że w całej Polsce nie ma zakładu karnego w którym można zamknąć chorego na stwardnienie rozsiane. Przestępca ze Świdnicy pozostaje więc na wolności. Mężczyzna był już skazany za pedofilię, wyszedł przed końcem wyroku i zgwałcił pięcioletniego chłopca. Nagrał to i zamieścił w sieci. Z okien swojego mieszkania ma widok na... plac zabaw.

Redakcja 24 godziny
date_range 21 sierpnia 2017 schedule 16:07