24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Jak skoczkowie ładują swoje akumulatory?

Mistrzostwa w Lahti to też odpoczynek

Trwają mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Lahti. Dzisiejszy dzień minął pod znakiem kwalifikacji do drugiej tury indywidualnych zawodów, która odbędzie się w czwartek na dużej skoczni. Nasi zawodnicy bardzo intensywnie ćwiczą, ale w wolnych chwilach próbują też odpoczywać. Ich patenty mogą być zaskakujące!

Emocje na skoczniach są wysokie, ale stawki przy pokerowym stole nie mniejsze – jak się okazuje, to jedna z metod na ładowanie akumulatorów naszych skoczków.

– Fajnie jest. Mamy żetony do pokera, o grubą kasiorę gramy, także jest co robić w przerwie na spanie – przyznał Piotr Żyła, którego nie opuszcza świetny humor.

Czytaj także: Mama Piotra Żyły: on zawsze jest dobrze nastawiony

– Nie ma też tak zbyt dużo czasu, ponieważ w ciągu dnia trenujemy. Dzisiaj będzie jeszcze trening popołudniowy na siłowni, a później relaks z książką, albo z jakimś filmem, albo z muzyką. Albo bez niczego – powiedział Kamil Stoch, który jest w szczytowej formie.

Co ciekawe, nasi zawodnicy ćwiczą także grając w słynną grę Deluxe Ski Jumping. Okazuje się, że wirtualny symulator nieco zaskoczył Kamila Stocha, któremu znacznie lepiej wychodzi skakanie w realnych warunkach.

(SE.pl, „24 godziny”)

Kamil Stoch

Maciej Kot

Piotr Żyła

skoki narciarskie

skoczkowie

Redakcja 24 godziny
date_range 1 marca 2017 schedule 21:36
Mama Piotra Żyły: on zawsze jest dobrze nastawiony
Przed konkursem na dużej skoczni w Lahti

Nasi skoczkowie pilnie trenują przed czwartkowym konkursem na dużej skoczni w Lahti. Kamil Stoch skoczył najdalej, Maciej Kot w jednej z serii był trzeci, a Piotr Żyła dziewiąty. Co do formy tego ostatniego wątpliwości nie ma jego mama, pani Ewa: – On zawsze jest dobrze nastawiony. Czasami się za bardzo napala, ale ogólnie jest zawsze taki sam, czyli wesoły – mówiła „24 godzinom”.

Redakcja 24 godziny
date_range 27 lutego 2017 schedule 17:38