24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Jak nie wyjaśnią teraz, to kiedyś następnego premiera zabiją”

Andrzej Jaroszewicz w „Teraz ja!” o zabójstwie ojca

– Cieszę się, że ktoś się w ogóle tym zajmuje. Cieszę się, że zajmują się tym prokuratorzy – powiedział w Nowa TV Andrzej Jaroszewicz, syn zamordowanego w 1922 roku byłego premiera Piotra Jaroszewicza. – Moi prawnicy zaczynają być zaniepokojeni – ocenił w odniesieniu do tego, że prokuratura nie zbadała m. in. przekazanych odcisków palców, które pochodzą z miejsca zbrodni. Wcześniej śledczy je zagubili.

Dziennikarz Nowa TV Tomasz Sekielski podczas nagrań do nowego cyklu dokumentalnego „Teoria spisku” dotarł do zaginionych materiałów ze śledztwa ws. morderstwa małżeństwa Jaroszewiczów. Dowody zostały przekazane policji (były wśród nich m. in. odciski palców z miejsca zbrodni oraz zakrwawione rzeczy zamordowanego małżeństwa Jaroszewiczów). Przez trzy miesiące nie zbadano przekazanych odcisków, nie zostały też wprowadzone do specjalnego systemu.

– Nie kontaktowałem się osobiście z prokuraturą. Bardzo szanuję ich pracę, jeżeli w ogóle coś w tej sprawie robią, ciągle jestem w oczekiwaniu – stwierdził syn zamordowanego premiera Andrzej Jaroszewicz.

– Moi prawnicy też twierdzą, że okres trzymiesięczny to czas, w którym powinno się coś zadziać. Powinno być wiadomo więcej, niż wiemy na dzień dzisiejszy – ocenił gość Tomasza Sekielskiego.

Czytaj także: Morderstwo premiera Jaroszewicza zostanie wyjaśnione?

Andrzej Jaroszewicz przyznał, że uwierzył w deklaracje przedstawicieli resortu sprawiedliwości mówiące o tym, że sprawa zostanie wyjaśniona.

Gość Nowa TV przypomniał również, że zostało niewiele czasu do przedawnienia sprawy.

– To jest też w interesie tego rządu, żeby wyjaśnił dlaczego zabili premiera. Jak nie wyjaśnią teraz, to kiedyś następnego premiera zabiją – powiedział Jaroszewicz.

Pierwszego dnia września 1992 roku Jan Jaroszewicz (syn Piotra Jaroszewicza) pojechał do willi swoich rodziców z którymi od kilkunastu godzin nie mógł nawiązać kontaktu. Znalazł ciało swojego skatowanego ojca, który przed śmiercią był bestialsko torturowany. Piotr Jaroszewicz zginął przez uduszenie. Zwłoki Alicji Solskiej znaleźli już policjanci. Zginęła od strzału w głowę z broni, która należała do jej męża. W sprawie nie ujawniono sprawców ani motywu.

(„Teraz ja!”)


 

zabójstwo

teraz ja!

Piotr Jaroszewicz

morderstwo

Andrzej Jaroszewicz

tomasz sekielski

Redakcja 24 godziny
date_range 22 maja 2017 schedule 08:46