24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Istotne, byśmy w sprawach ważnych dla Polski i ludzi się porozumieli”

Jastrun i Zelnik w programie „Tu i teraz”

– Ja się w tej obecnej Polsce bardzo dobrze czuję i mam ogromną dozę optymizmu – mówił w programie „Tu i teraz” w Nowa TV aktor Jerzy Zelnik. – A ja się czuję bardzo źle, tak jak budziłem się z stanie wojennym – ripostował poeta i prozaik Tomasz Jastrun.

Przedstawiciele świata kultury rozmawiali w programie „Tu i teraz” na temat bieżącej sytuacji politycznej w Polsce.

– Przekonać ludzi do tej rzeczywistości będzie można jedynie poprzez rzeczywiste sukcesy Polski – mówił Jerzy Zelnik, aktor popierający obecny rząd Prawa i Sprawiedliwości. Jak przyznał, on sam czuje się w obecnej Polsce bardzo dobrze.

Przeciwnego zdania jest Tomasz Jastrun. – To ma wymiar jakiejś katastrofy – ocenił poeta, prozaik i eseista. – Nie przypadkiem byłem na marszu KOD-u 13 grudnia i to są niemałe emocje – podkreślił i ocenił, że w tej chwili demokracja w Polsce jest zachwiana.

Z tym stwierdzeniem nie zgodził się Zelnik. – Efektem procesu demokracyjnego były takie, a nie inne rezultaty wyborów – stwierdził aktor i dodał, że najlepszym sposobem uszanowania demokracji jest pójście co cztery lata do wyborów.

Goście „Tu i teraz” byli zgodni co do jednego. – Ważna jest kwestia dialogu i tworzenia platformy, żebyśmy w sprawach ważnych dla Polski i dla ludzi się porozumieli – konkludował Jastrun, czemu rację przyznał Zelnik.

(„Tu i teraz”)

 

jerzy zelnik

pis

KOD

aktor

Tu i teraz

demokracja

poeta

tomasz jastrun

Redakcja 24 godziny
date_range 16 grudnia 2016 schedule 10:12
Sportowe aspiracje Ryszarda Czarneckiego
Zostanie szefem PKOl-u?

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości jest oficjalnym kandydatem na stanowisko prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Kandydatura Czarneckiego została zgłoszona przez działaczy Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Decyzja zapadnie już 22 kwietnia. Tymczasem ambicjom polityka partii rządzącej przyjrzał się reporter „24 godzin” Adam Feder.

Redakcja 24 godziny
date_range 24 marca 2017 schedule 13:34