24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Istotne, byśmy w sprawach ważnych dla Polski i ludzi się porozumieli”

Jastrun i Zelnik w programie „Tu i teraz”

– Ja się w tej obecnej Polsce bardzo dobrze czuję i mam ogromną dozę optymizmu – mówił w programie „Tu i teraz” w Nowa TV aktor Jerzy Zelnik. – A ja się czuję bardzo źle, tak jak budziłem się z stanie wojennym – ripostował poeta i prozaik Tomasz Jastrun.

Przedstawiciele świata kultury rozmawiali w programie „Tu i teraz” na temat bieżącej sytuacji politycznej w Polsce.

– Przekonać ludzi do tej rzeczywistości będzie można jedynie poprzez rzeczywiste sukcesy Polski – mówił Jerzy Zelnik, aktor popierający obecny rząd Prawa i Sprawiedliwości. Jak przyznał, on sam czuje się w obecnej Polsce bardzo dobrze.

Przeciwnego zdania jest Tomasz Jastrun. – To ma wymiar jakiejś katastrofy – ocenił poeta, prozaik i eseista. – Nie przypadkiem byłem na marszu KOD-u 13 grudnia i to są niemałe emocje – podkreślił i ocenił, że w tej chwili demokracja w Polsce jest zachwiana.

Z tym stwierdzeniem nie zgodził się Zelnik. – Efektem procesu demokracyjnego były takie, a nie inne rezultaty wyborów – stwierdził aktor i dodał, że najlepszym sposobem uszanowania demokracji jest pójście co cztery lata do wyborów.

Goście „Tu i teraz” byli zgodni co do jednego. – Ważna jest kwestia dialogu i tworzenia platformy, żebyśmy w sprawach ważnych dla Polski i dla ludzi się porozumieli – konkludował Jastrun, czemu rację przyznał Zelnik.

(„Tu i teraz”)

 

jerzy zelnik

pis

KOD

aktor

Tu i teraz

demokracja

poeta

tomasz jastrun

Redakcja 24 godziny
date_range 16 grudnia 2016 schedule 10:12
„Zgłaszają się do nas nauczyciele, którzy tracą pracę”
1 września nie wszyscy wrócą do szkoły

– Jeżeli nauczyciel będzie chciał dopełnić swój podstawowy etat, który ma w innej szkole, będzie potrzebna zgoda dyrektora. Obawiam się, że o tę zgodę nie będzie łatwo – ocenił w Nowa TV Artur Sierawski, nauczyciel historii, inicjatywa „Nie dla chaosu w szkole”. Chaos rozpoczął się w zeszłym roku, kiedy minister Anna Zalewska ogłosiła plan swojej reformy z którego tak naprawdę nic nie wynikało – dodał nauczyciel.

Redakcja 24 godziny
date_range 22 sierpnia 2017 schedule 09:03