24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Islam to jest pokojowa religia”

Imam Nezar Charif w Nowa TV

– Zapraszam, żeby każdy człowiek wziął Koran do ręki i przeczytał – mówił na antenie Nowa TV imam Nezar Charif z Centrum Kultury Islamu w Warszawie. – Islam to jest pokojowa religia – dodał gość „Tu i teraz”. – Terroryści to jednostki ludzi, którzy nie mają wiedzy o islamie – ocenił Charif.

– Wbrew temu, co słuchamy i oglądamy, islam to jest pokojowa religia, która rozmawia z człowiekiem, z jego rozumem i sercem – przyznał Nezar Charif na antenie telewizji Nowa TV.

– Z tym zabijaniem niewiernych, to jest dyskusyjna sprawa – dodał. – Koran od początku do końca mówi o miłości – przyznał gość Marka Czyża.

Czytaj także: Kim byli zamachowcy z Londynu? Policja publikuje zdjęcia

Imam nazwał terrorystów z Państwa Islamskiego „pseudomuzułmanami”, którym zależy na zepsuciu opinii wyznawców islamu. – Nasza religia nie potrzebuje zabijać ludzi potrzebuje tylko rozmawiać z ludźmi – powiedział Nezar Charif w programie „Tu i teraz”.

– Organizacja, która przeprowadza te zamachy, działa przeciwko islamowi – ocenił imam.

(„Tu i teraz”)

Imam

Nezar Charif

terroryzm

państwo islamskie

marek czyż

zamach

Redakcja 24 godziny
date_range 7 czerwca 2017 schedule 09:11
„Paprykarz”: przez te 500 plus nie ma ludzi do pracy
To on zapytał Donalda Tuska „jak żyć?”

– Mimo tego, że Polacy dostali takie to szumne 500 plus, na wsi nie słychać jakiegoś zachwytu z tego tytułu – ocenił Stanisław Kowalczyk, szerzej znany jako „Paprykarz”. Gość Nowa TV zasłynął pytaniem „Panie premierze, jak żyć?”, które zadał kilka lat temu Donaldowi Tuskowi. – Przez te 500 plus nie ma ludzi do pracy – dodał gość Marka Czyża. Stanisław Kowalczyk podkreślił, że takiego rozdźwięku poglądów i takiej agresji w społeczeństwie, nie było od dawna.

Redakcja 24 godziny
date_range 26 lipca 2017 schedule 09:03