24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Indie: 8-latka żyła wśród małp

Drwale uratowali dzikie dziecko

W jednym z lasów położonych w Indiach znaleziono dziewczynkę, która żyła wśród małp. Dziecko od ok. dwóch miesięcy jest po obserwacją i powoli uczy się ludzkich zachowań. Dziewczynka nie mówi, zdarza jej się przemieszczać jak zwierzęta i jeść ustami bezpośrednio z ziemi.

Okazuje się, że historia bohatera książki „Księga dżungli” znalazła swoje odbicie w rzeczywistości. Mowgli całe swoje życie spędził w dżungli m. in. wśród małp. Zdawał sobie sprawę z istnienia świata ludzi, jednak był przekonany, że jest częścią świata zwierząt.

Dziewczynka została odnaleziona w indyjskim lesie przez drwali. Dziecko było nagie i wychudzone. Gdy mężczyźni próbowali do niego podejść, natychmiast podbiegały agresywne małpy.

Czytaj także: Śledczy ustalili jak zginęły dzieci z Kielc

Jednemu z mężczyzn udało się pochwycić dziecko i odjechać policyjnym autem. Dziewczynka trafiła do szpitala, gdzie zachowywała się jak zwierzę – biegała na czworaka i jadła z podłogi. Po dwumiesięcznej terapii rozumie już, co się do niej mówi, jednak sama nie wydaje komunikatów. Lekarze poinformowali również, że na niektóre sytuacje reaguje uśmiechem.

(SE.pl)

dźungla

indie

dziecko

Redakcja 24 godziny
date_range 7 kwietnia 2017 schedule 21:09