24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami

W kilku województwach sytuacja jest poważna

Pogoda nas ostatnio nie rozpieszcza, prawie w całym kraju pada deszcz – miejscami to ulewne opady. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia hydrologiczne i meteorologiczne. Których województw dotyczą?

Najpoważniej sytuacja wygląda na Śląsku i w województwie opolskim – dla tych regionów wydano ostrzeżenie hydrologiczne 3. stopnia. Oznacza to, że stan wód jest w strefie powyżej alarmu.

Czytaj także: Nawet podczas powodzi nie zapominają o zwierzętach

Województwa małopolskiego i świętokrzyskiego dotyczy zagrożenie hydrologiczne 2. stopnia. Co prawda woda jest tam poniżej stanu alarmowego, jednak już w strefie stanu ostrzegawczego.

W najbliższy piątek i sobotę w niemal całej Polsce spodziewane są opady deszczu. Sytuacja za oknem powinna jednak zacząć się stopniowo poprawiać w niedzielę.

(„24 godziny”)

powódź

imgw

ostrzeżenie

ulewy

deszcz

pogoda

podtopienia

Redakcja 24 godziny
date_range 27 kwietnia 2017 schedule 15:56

Wysoka temperatura to powód do uciechy dla wszystkich, którzy wybierają się na urlop. Trzeba jednak pamiętać, że fala upałów, zwłaszcza ta przychodząca znienacka, może być bardzo niebezpieczna. Rekordowe temperatury paraliżują nie tylko codzienne funkcjonowanie, ale też wiele instytucji.

Redakcja 24 godziny
date_range 21 czerwca 2017 schedule 13:09