24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Hoss” zasiadł na ławie oskarżonych i... źle się poczuł

Sprawa została odroczona

Domniemany szef tzw. mafii wnuczkowej Arkadiusz Ł. miał usłyszeć w piątek akt oskarżenia. „Hoss” został doprowadzony na salę rozpraw poznańskiego sądu, ale poinformował, że źle się czuje i sprawa została odroczona do 28 czerwca.

Proces szefa mafii wyłudzającej w kraju i za granicą pieniądze metodą „na wnuczka” miał się rozpocząć po raz kolejny. Na tę okoliczność kilka dni wcześniej przewieziono go do Poznania z Warszawy. Wcześniej oskarżony nie stawiał się na rozprawach. Kiedy w piątek pojawił się w sądzie, nikt nie spodziewał się, że i tym razem proces trzeba będzie odroczyć.

Czytaj także: Spektakularne zatrzymanie. Twórca mafii wnuczkowej w rękach policji

Arkadiusz Ł. krótko po rozpoczęciu rozprawy poinformował policję, że źle się czuje. Poinformowano, że to napad dusznicy i trzeba przeprowadzić kolejne badania. Na ławie oskarżonych zasiadł także brat „Hossa”. Na sali pojawiły się rodziny obu mężczyzn.

Ł. uważany za pomysłodawcę wyłudzeń metodą „na wnuczka” jest oskarżony o kierowanie grupą przestępczą i wyłudzenia. Miesiąc temu austriacka policja poinformowała, że poszukiwany „Hoss” jest podejrzewany o wyłudzenie ponad miliarda euro w Austrii, Niemczech i Szwajcarii. W Polsce miał dopuścić się oszustw na łączną kwotę prawie półtora miliona złotych.

(„24 godziny”, tvn24.pl)

mafia wnuczkowa

hoss

grupa przestępcza

sąd

proces

boss

poznań

arkadiusz ł.

Redakcja 24 godziny
date_range 19 maja 2017 schedule 20:51
Groźny pedofil na wolności. Nie ma dla niego więzienia!
28-latek zgwałcił dziecko po wyjściu zza krat

Pedofil, który po wyjściu z więzienia znów zgwałcił dziecko nie trafi ponownie za kraty. Nie znaleziono dla niego odpowiedniego więzienia. Zwyrodnialec jeździ na wózku – w krzywdzeniu dzieci jednak mu nie przeszkadza. Sąd tłumaczy, że w całej Polsce nie ma zakładu karnego w którym można zamknąć chorego na stwardnienie rozsiane. Przestępca ze Świdnicy pozostaje więc na wolności. Mężczyzna był już skazany za pedofilię, wyszedł przed końcem wyroku i zgwałcił pięcioletniego chłopca. Nagrał to i zamieścił w sieci. Z okien swojego mieszkania ma widok na... plac zabaw.

Redakcja 24 godziny
date_range 21 sierpnia 2017 schedule 16:07