24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Hollande rezygnuje z udziału w wyborach

Sondaże nie są dla niego łaskawe

W najbliższych wyborach prezydenckich nie wystartuje Francois Hollande. To pierwszy od kilkudziesięciu lat przypadek, w którym urzędujący prezydent Francji nie będzie ubiegać się o reelekcję.

Hollande nie cieszy się popularnością wśród Francuzów. Sondaże wskazują, że pozytywne zdanie o prezydencie ma jedynie 15 proc. społeczeństwa.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich nad Sekwaną odbędzie się w kwietniu przyszłego roku. Największe szanse na wygraną mają kandydaci prawicy i skrajnej prawicy.

Więcej w materiale wideo.

(„24 godziny”)

 

Francuzi

Francja

Francois Hollande

polityka

Redakcja 24 godziny
date_range 2 grudnia 2016 schedule 21:01
„Klątwa” – szokujący artyzm czy tani performance?
Dyskusja polityków w „Prostym pytaniu”

– Dzisiejsza sztuka próbuje trafić do publiczności z ważnymi kwestiami przy użyciu nie tyle wysublimowanych środków artystycznych, ale szokując czy obrażając wręcz – mówił w programie „Proste pytanie” w Nowa TV poseł PO Jan Grabiec, odnosząc się do niedawnej premiery spektaklu „Klątwa”. – Ja nie jestem przeciwnikiem tego, żeby w polskich instytucjach kultury były rzeczy dyskutujące, nawet krytycznie, o Kościele, o polskości, o religii. Problem jednak jest w tym, że są tej dyskusji pewne granice wyznaczane przez prawo – odpowiadał Krzysztof Bosak (Młodzież Wszechpolska).

Redakcja 24 godziny
date_range 26 lutego 2017 schedule 09:50