24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Gwiazda MMA działała w multigangu. Przemycali kokainę i haszysz

Śledczy ujawniają szczegóły

Centralne Biuro śledcze Policji ujawniło szczegóły funkcjonowania grupy przestępczej, w której mieli działać znany zawodnik MMA oraz obecni i byli policjanci.

Grupa przede wszystkim trudniła się przemytem kokainy z Aruby do Polski. Według śledczych, kurierzy przemycali narkotyki w prezerwatywach metodą „na połyk”.

Co ciekawe jednym z namacalnych dowodów na działalność w ten sposób, była ekshumacja jednego ze zmarłych kurierów. Podczas sekcji okazało się, że w jelicie miał „pakiety” z płynną kokainą. Po przetworzeniu można otrzymać z tego około kilograma czystego narkotyku, co finalnie do sprzedaży - po dodaniu ulepszaczy - pozwala wprowadzić około 7 kilogramów narkotyku o wartości 2 milionów złotych. Grupa zajmowała się również przemytem i sprzedażą haszyszu oraz tytoniu i papierosów bez polskich znaków akcyzowych.

W trakcie swojej działalności do obrotu mogli wprowadzić 40 kg kokainy, 200 kg haszyszu. Z kolei na obrocie tytoniem i papierosami Skarb Państwa mógł stracić nawet 17 mld złotych. Podczas akcji zatrzymano 21 osób w tym między innymi znanego zawodnika MMA Michała M. oraz dwóch policjantów oraz jednego byłego funkcjonariusza. Policja jednak nie ujawnia jaką rolę w grupie miał pełnić Michał M. Zatrzymany grozi do nawet 15 lat więzienia.

Więcej w materiale programu „24 godziny”.

(CBŚP)

24 godziny

prokuratura

serwis informacyjny

narkotyki

policja

sport

szczecin

Redakcja 24 godziny
date_range 15 grudnia 2016 schedule 20:17