24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Gwiazda MMA działała w multigangu. Przemycali kokainę i haszysz

Śledczy ujawniają szczegóły

Centralne Biuro śledcze Policji ujawniło szczegóły funkcjonowania grupy przestępczej, w której mieli działać znany zawodnik MMA oraz obecni i byli policjanci.

Grupa przede wszystkim trudniła się przemytem kokainy z Aruby do Polski. Według śledczych, kurierzy przemycali narkotyki w prezerwatywach metodą „na połyk”.

Co ciekawe jednym z namacalnych dowodów na działalność w ten sposób, była ekshumacja jednego ze zmarłych kurierów. Podczas sekcji okazało się, że w jelicie miał „pakiety” z płynną kokainą. Po przetworzeniu można otrzymać z tego około kilograma czystego narkotyku, co finalnie do sprzedaży - po dodaniu ulepszaczy - pozwala wprowadzić około 7 kilogramów narkotyku o wartości 2 milionów złotych. Grupa zajmowała się również przemytem i sprzedażą haszyszu oraz tytoniu i papierosów bez polskich znaków akcyzowych.

W trakcie swojej działalności do obrotu mogli wprowadzić 40 kg kokainy, 200 kg haszyszu. Z kolei na obrocie tytoniem i papierosami Skarb Państwa mógł stracić nawet 17 mld złotych. Podczas akcji zatrzymano 21 osób w tym między innymi znanego zawodnika MMA Michała M. oraz dwóch policjantów oraz jednego byłego funkcjonariusza. Policja jednak nie ujawnia jaką rolę w grupie miał pełnić Michał M. Zatrzymany grozi do nawet 15 lat więzienia.

Więcej w materiale programu „24 godziny”.

(CBŚP)

24 godziny

prokuratura

serwis informacyjny

narkotyki

policja

sport

szczecin

Redakcja 24 godziny
date_range 15 grudnia 2016 schedule 20:17
Sportowe aspiracje Ryszarda Czarneckiego
Zostanie szefem PKOl-u?

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości jest oficjalnym kandydatem na stanowisko prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Kandydatura Czarneckiego została zgłoszona przez działaczy Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Decyzja zapadnie już 22 kwietnia. Tymczasem ambicjom polityka partii rządzącej przyjrzał się reporter „24 godzin” Adam Feder.

Redakcja 24 godziny
date_range 24 marca 2017 schedule 13:34