24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Gwałtowne burze przetoczyły się nad Polską

Są ofiary śmiertelne

Pięć osób zginęło na skutek nawałnic, które przeszły w nocy nad Polską. Prawie czterdzieści zostało rannych. Najwięcej zniszczeń odnotowano na Pomorzu.

Wśród ofiar śmiertelnych są dwie dziewczynki, 12- i 14- latka, które brały udział w obozie harcerskim w Suszku w Borach Tucholskich.  Zginęła także 56- letnia kobieta. W Zielonej Hucie spadł na nią komin, który nie wytrzymał naporu silnego wiatru. Kolejne ofiary to 37-letni i 48- letni mężczyźni, którzy zostali przygnieceni przez drzewa w miejscowościach Swornegacie i Zapora.

Burze szalały także w Wielkopolsce.  Piorun uderzył w gnieźnieńską katedrę, a dach został uszkodzony przez silne podmuchy wiatru. Wielkopolska straż pożarna odebrała ponad trzy tysiące zgłoszeń.  Około 150 tys. osób było pozbawionych prądu. Wciąż nie udało się naprawić strat.

 Czytaj także: Silne burze wyrządziły liczne szkody w całej Polsce.

Według zapowiedzi synoptyków fatalna pogoda nie ustanie. Front burzowy nadal przemieszcza się nad Polską. Burze przewidywane są w centralnej części kraju. Najbardziej gwałtownych nawałnic spodziewać się mogą mieszkańcy Podlasia, Suwalszczyzny i Podkarpacia.

("24 godziny")

ofiary

śmierć

burza

zniszczenia

Redakcja 24 godziny
date_range 12 sierpnia 2017 schedule 14:34