24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Gwałcił, później składał życzenia i mówił, że nikt mi nie uwierzy”

Szokujące wspomnienia ofiary pedofila

Z każdym dniem był odważniejszy. Dotykanie w miejsca intymne przerodziło się w regularne gwałty. Koszmar trwał 8 lat. W programie „Tu i teraz” Beata Tadla rozmawiała z ofiarą pedofila. Niestety w Polsce prawo jest dość wadliwie skonstruowane i zamiast chronić ofiary, chroni zboczeńców.

Pani Agata Baraniecka-Kłos miała zaledwie 8 lat, gdy zaczął się jej koszmar. Ojczym w nocy zakradał się do jej pokoju. Na początku dotykał ją w intymne miejsca, ale z każdym dniem był odważniejszy. W pewnym momencie dotykanie przerodziło się w regularne gwałty. Koszmar kobiety trwał przez 7 lat.

W programie „Tu i teraz” pani Agata opowiedziała o traumatycznych przeżyciach. - Z tym się próbuje żyć. Próbuje zapomnieć, ale to cały czas wraca. W snach, spojrzeniach, gestach – mówi Baraniecka-Kłos. Jak dodaje, tuż po pierwszych gwałtach ofiara żyje w ogromnym poczuciu wstydu, strachu i zniewolenia. Dopiero po jakimś czasie do ofiary dochodzi, że to jednak nie ona jest temu winna. - Przez wiele lat ojczym składając mi życzenia mówił, że nikt mi nie uwierzy, że to nasza tajemnica – wspomina pani Agata.

Przez 30 lat tłumiła w sobie okrutne wspomnienia. W końcu się przełamała i całą historię opowiedziała w prokuraturze. Niestety według śledczych… przestępstwo się przedawniło. Kobieta w geście sprzeciwu założyła fundację „Stop Przedawnieniu” i walczy, aby takie zdarzenia się nie przedawniały.

Były prokurator, niedoszły prezydent

Kobieta w dość nietypowy sposób postanowiła „ukarać” swojego oprawcę. Na balkonie domu w podwarszawskim Otwocku, w którym dochodziło do gwałtów wywiesiła baner ze zdjęciem pedofila, imieniem oraz nazwiskiem. W mieście Janusz K. to znana persona. Były prokurator i miejski radny. Niedoszły prezydent Otwocka. Po tej akcji okazało się, że Janusz K. skrzywdził również inne dzieci.

Po upublicznieniu wizerunku przy pani Agacie została garstka wspierających ją osób. - Niestety wszyscy stanęli murem za nim. Wszyscy mówili, że jestem głupia baba i czepiam się go po tylu latach, że nagle teraz sobie o tym przypomniałam. Nikt nie potrafił zrozumieć tego co przeszłam. Odsunęli się ode mnie sąsiedzi i część rodziny – wspomina kobieta.

(„Tu i teraz”)

program publicystyczny

Tu i teraz

przedawnienie

gwałt

pedofilia

otwock

Redakcja 24 godziny
date_range 15 grudnia 2016 schedule 09:34
„Super Temat”: Byliśmy w prawdziwym piekle
Wstrząsająca historia żołnierzy z Afganistanu

Większość polskich żołnierzy, którzy zdecydowali się na wyjazd do Afganistanu nie zdawała sobie sprawy, na co się decyduje. Strach, śmierć, całkowity brak zasad po stronie wroga. Podczas tej wojny życie straciło 44 polskich żołnierzy, a ponad 860 odniosło obrażenia. W programie „Super Temat” Jarosław Kulczycki rozmawiał z jednym z poszkodowanych żołnierzy, który dosłownie wyrwał się śmierci.

Redakcja 24 godziny
date_range 25 maja 2017 schedule 10:07