24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Gwałcił, później składał życzenia i mówił, że nikt mi nie uwierzy”

Szokujące wspomnienia ofiary pedofila

Z każdym dniem był odważniejszy. Dotykanie w miejsca intymne przerodziło się w regularne gwałty. Koszmar trwał 8 lat. W programie „Tu i teraz” Beata Tadla rozmawiała z ofiarą pedofila. Niestety w Polsce prawo jest dość wadliwie skonstruowane i zamiast chronić ofiary, chroni zboczeńców.

Pani Agata Baraniecka-Kłos miała zaledwie 8 lat, gdy zaczął się jej koszmar. Ojczym w nocy zakradał się do jej pokoju. Na początku dotykał ją w intymne miejsca, ale z każdym dniem był odważniejszy. W pewnym momencie dotykanie przerodziło się w regularne gwałty. Koszmar kobiety trwał przez 7 lat.

W programie „Tu i teraz” pani Agata opowiedziała o traumatycznych przeżyciach. - Z tym się próbuje żyć. Próbuje zapomnieć, ale to cały czas wraca. W snach, spojrzeniach, gestach – mówi Baraniecka-Kłos. Jak dodaje, tuż po pierwszych gwałtach ofiara żyje w ogromnym poczuciu wstydu, strachu i zniewolenia. Dopiero po jakimś czasie do ofiary dochodzi, że to jednak nie ona jest temu winna. - Przez wiele lat ojczym składając mi życzenia mówił, że nikt mi nie uwierzy, że to nasza tajemnica – wspomina pani Agata.

Przez 30 lat tłumiła w sobie okrutne wspomnienia. W końcu się przełamała i całą historię opowiedziała w prokuraturze. Niestety według śledczych… przestępstwo się przedawniło. Kobieta w geście sprzeciwu założyła fundację „Stop Przedawnieniu” i walczy, aby takie zdarzenia się nie przedawniały.

Były prokurator, niedoszły prezydent

Kobieta w dość nietypowy sposób postanowiła „ukarać” swojego oprawcę. Na balkonie domu w podwarszawskim Otwocku, w którym dochodziło do gwałtów wywiesiła baner ze zdjęciem pedofila, imieniem oraz nazwiskiem. W mieście Janusz K. to znana persona. Były prokurator i miejski radny. Niedoszły prezydent Otwocka. Po tej akcji okazało się, że Janusz K. skrzywdził również inne dzieci.

Po upublicznieniu wizerunku przy pani Agacie została garstka wspierających ją osób. - Niestety wszyscy stanęli murem za nim. Wszyscy mówili, że jestem głupia baba i czepiam się go po tylu latach, że nagle teraz sobie o tym przypomniałam. Nikt nie potrafił zrozumieć tego co przeszłam. Odsunęli się ode mnie sąsiedzi i część rodziny – wspomina kobieta.

(„Tu i teraz”)

program publicystyczny

Tu i teraz

przedawnienie

gwałt

pedofilia

otwock

Redakcja 24 godziny
date_range 15 grudnia 2016 schedule 09:34