24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Gruza o swoich serialach: robili je utalentowani ludzie, którzy tego chcieli

Specjalna rozmowa w 85. urodziny reżysera

Jaki jest fenomen seriali Jerzego Gruzy? – Są zrobione przez zdolnych ludzi – mówił reżyser takich hitów jak „Czterdziestolatek” czy „Tygrysy Europy” w rozmowie z Nowa TV. Z okazji 85. urodzin jubilata odwiedziła Paulina Koziejowska.

Jerzy Gruza przez lata wyreżyserował szereg przedstawień Teatru Telewizji, filmów, ale przede wszystkim niezwykle popularnych do dziś seriali. Teraz zajmuje się głównie pisaniem. – Ja uważam, że pisanie jest jakimś rodzajem terapii – przyznał.

Czytaj także: „Gdybym miał pójść na miesięcznicę lub KOD, poszedłbym na KOD”

Reżyser w rozmowie z Nowa TV wyznał, że wciąż stara się tworzyć coś nowego, jednak nie jest to łatwe. – Każdy dom, każdy róg, każda ulica, kawiarnia, każde miejsce jest związane z jakimś wspomnieniem i teraz ja mam na nowo coś tworzyć – mówił. Pytany o dawne czasy, kiedy był u szczytu sławy, Gruza zaprzeczył, że był playboyem. – Ja musiałem poświęcić straszną ilość czasu na pracę. Ja musiałem zrobić to wszystko, co zrobiłem – argumentował.

„Zrobione przez zdolnych ludzi”

Fenomen swoich seriali, takich jak „Czterdziestolatek”, twórca wyjaśnił krótkim stwierdzeniem: „one są zrobione przez zdolnych ludzi”. – Przede wszystkim byli to utalentowani ludzie, którzy chcieli. Kochali tę pracę, umieli napisać, umieli zagrać, umieli być sympatyczni, interesujący itd. – podkreślał.

Czytaj także: Robert Górski: sytuacja jest trochę gęstawa

A co myśli o dzisiejszym widzu? – Ja uważam, że jest inna epoka, inna publiczność, z czego innego się śmieją. Jak widzę jak w tych kabaretach się śmieją ludzie, to czasami mnie to żenuje, żeby z takiego żartu tak rechotać – konkludował.

(„Tu i teraz”)

reżyser

kultura

jubileusz

Tu i teraz

jerzy gruza

czterdziestolatek

serial

Paulina Koziejowska

urodziny

Redakcja 24 godziny
date_range 7 kwietnia 2017 schedule 09:35
Arłukowicz: Ziobro z takimi narzędziami jest po prostu niebezpieczny
Reforma sądów w „Tu i teraz”

– Ziobro przejmuje kontrolę nad sądami (...), a chyba nie muszę nikomu przypominać, że minister Ziobro z takimi narzędziami w ręku jest po prostu niebezpieczny – mówił w Nowa TV były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. We wtorek Kancelaria Prezydenta poinformowała, że Andrzej Duda podpisał ustawę o sądach powszechnych.

Redakcja 24 godziny
date_range 25 lipca 2017 schedule 10:24