24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Grupa z Wawra pomaga rodzicom z CZD

Dają bezinteresowne wsparcie

Choć szpitalna rzeczywistość bywa ponura, grupa SOS z warszawskiego Wawra udowadnia, że istnieje jeszcze zwyczajna ludzka bezinteresowność. I to nie tylko od święta, ale także na co dzień.

CZD dla tysięcy chorych dzieci i ich rodziców jest drugim domem. Kiedy dowiadują się o chorobie, rzucają wszystko i z całej polski przyjeżdżają do Międzylesia, gdzie czasem spędzają długie miesiące.

Rodzice chorej na nowotwór 10-miesięcznej Bianki, która czeka na przeszczep, przyjeżdżają do Centrum regularnie na kilkanaście dni w miesiącu. Muszą tu jednak przybyć z daleka, bo ich dom oddalony jest o 500 km. W trudnej walce o zdrowie i życie dziecka pomaga im Marek Serafin, członek warszawskiej grupy SOS. – Jest jak w domu, możemy zjeść, wykąpać się – mówi mama Bianki.

Grupa SOS – Mieszkańcy Wawra Rodzicom z CZD działa na Facebooku i liczy ponad 3,5 tys. osób. Zrzeszeni w niej mieszkańcy warszawskiej dzielnicy pomagają rodzinom, których dzieci leczą się w Centrum Zdrowia Dziecka. Bezinteresownie oferują np. nocleg czy przybory potrzebne potrzebne podczas pobytu w szpitalu, a przede wszystkim wsparcie.

Więcej w materiale „24 godzin”.

(„24 godziny”)

wawer

czd

choroba

szpital

międzylesie

dzieci

Warszawa

pomoc

centrum zdrowia dziecka

grupa sos

Redakcja 24 godziny
date_range 25 grudnia 2016 schedule 19:49