24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Groźny wypadek autokaru z białoruskimi turystami

Kilkanaście osób wymagało hospitalizacji

18 osób zostało rannych, w tym jedna ciężko w wyniku wypadku autokaru, który z nieznanych powodów zjechał z trasy i wpadł do przydrożnego rowu na autostradzie A2 między Łodzią a Łowiczem. Na miejscu panują utrudnienia w ruchu.

Wypadek miał miejsce ok. godz. 3.30 we wtorek na 377. kilometrze autostrady A2 w miejscowości Zawady.

Dotychczasowe ustalenia wskazują, że 49-letni kierowca autokaru z nieznanych przyczyn zjechał z drogi na pobocze, następnie zsunął się do rowu i runął na bok.

Łącznie ucierpiało 18 osób, które przetransportowano do szpitali w województwie łódzkim i mazowieckim. Jedna z nich wypadła z autobusu i wymagała wezwania śmigłowca LPR.

Czytaj także: Wypadek autokaru we Włoszech. Nie żyje 16 osób

– Mam informację, że jedna osoba została przygnieciona, natomiast jedna osoba, która była wewnątrz autokaru ma uraz głowy i została sklasyfikowana, jako średnio ranna – powiedział w rozmowie z ESKA INFO Łódź rzecznik łódzkiej straży pożarnej Jędrzej Pawlak.

Autokar przewoził łącznie 43 osoby – to obywatele Białorusi, którzy prawdopodobnie wracali z wycieczki do Czech. Na miejsce wezwano 15 zastępów staży pożarnej. Nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia w ruchu, który odbywa się jednym pasem.

(lodz.eska.pl)

ranni

autostrada

autokar

autobus

wypadek

Redakcja 24 godziny
date_range 25 kwietnia 2017 schedule 21:45