24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Góra trocin przy wjeździe do Sejmu

Kolejna akcja działaczy Greenpeace

Dzięki zmianom w ustawie o ochronie przyrody – wprowadzonym przez ministerstwo środowiska – sterty trocin są w ostatnim czasie nieodłączną częścią polskiego krajobrazu. Pod wpływem ogromnej społecznej presji pojawił się jednak cień szansy, że ustawę Lex Szyszko da się zmodyfikować. Aktywiści z Greenpeace, są jednak innego zdania. Rozsypali na ul. Wiejskiej trociny z wyciętych drzew. Cała akcja jest wyrazem protestu przeciwko bierności senatorów.

Greenpeace to międzynarodowa organizacja działającą na rzecz ochrony przyrody, która słynie ze swoich niekonwencjonalnych sposobów manifestowania sprzeciwu.

Pomysł z furgonetką pełną trocin to kolejna już akcja wymierzona w działania ministerstwa środowiska. W ubiegłym roku aktywiści protestowali na dachu budynku resortu przeciwko wycince drzew w nadleśnictwie Białowieża.

Czytaj także: Wiec w obronie Jana Szyszki okiem Adama Federa

Czwartkowa akcja ma na celu przypomnienie obradującym senatorom o tym, z jaką łatwością ustawa Lex Szyszko zamienia tysiące zielonych drzew w stertę trocin.

Zdaniem obrońców przyrody, wraz z pominięciem proponowanych zmian do ustawy (które pomogłyby uniknąć ekologicznej katastrofy) senatorowie wydadzą wyrok na kolejne drzewa.

(„24 godziny”)

przyroda

sejm

lasy

drzewa

wycinka

Greenpeace

lex szyszko

ekolodzy

jan szyszko

Redakcja 24 godziny
date_range 27 kwietnia 2017 schedule 20:57