24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Gliński: w telewizji nie powinno się atakować

Wicepremier w programie „Ale o co chodzi?”

– Mam 30-letnie doświadczenie w działalności w sektorze społecznym (…). Jestem związany zawodowo, merytorycznie a także emocjonalnie z tym sektorem i to była reakcja na pewne uproszczone tezy dotyczące organizacji pozarządowych – mówił w programie „Ale o co chodzi?” w Nowa TV wicepremier prof. Piotr Gliński komentując swoją wypowiedź w TVP na temat finansowania organizacji pozarządowych.

– W telewizji nie powinno się atakować, tylko debatować i rozmawiać – podkreślił gość Sławomira Jastrzębowskiego. Dwa tygodnie temu minister kultury wdarł się w utarczkę słowną z dziennikarzem TVP na temat finansowania fundacji i organizacji pozarządowych.

– Ja to odczułem jako atak, dlatego zareagowałem emocjonalnie, może zbyt emocjonalnie. Niedobrze jest, kiedy człowieka ponoszą nerwy – ocenił swoją wypowiedź prof. Piotr Gliński.

Wicepremier dodał jednak, że sprawa sektora społecznego jest bardzo ważna i zawsze jest powód, by o tym mówić. – Meritum jest takie, że warto tłumaczyć zjawiska, które nie są proste. Warto się przeciwstawiać stereotypom negatywnym, niezasłużonym, krzywdzącym, bo to, że są negatywne zjawiska w sektorze pozarządowym, to jest oczywiste i mam prawo o tym mówić, bo ja pierwszy w Polsce o tym pisałem – wyjaśniał.

„Wypowiedź Kijowskiego to absurd”

Gliński ustosunkował się także do wypowiedzi szefa KOD-u Mateusza Kijowskiego, który stwierdził, że rządy PiS-u przypominają mu czasy gen. Jaruzelskiego. – Uśmiechnąłbym się, gdyby nie to, że stan wojenny to był czas do śmiechu i trzeba pamiętać o ofiarach i o represjach. Nie ma sensu komentować nieodpowiedzialnych wypowiedzi – wyjaśnił i nazwał sprawę absurdem.

(„Ale o co chodzi?”)

piotr gliński

wicepremier

KOD

ale o co chodzi

organizacje pozarządowe

minister kultury

Redakcja 24 godziny
date_range 10 grudnia 2016 schedule 11:07
Apteki dla farmaceutów. Ustawa z podpisem prezydenta
Wicepremier Gowin krytykuje zmiany

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o aptekach. Zgodnie z jej zapisami nowe apteki będą mogli tworzyć tylko farmaceuci i to nie wszędzie. Środowisko aptekarskie jest podzielone, polityczne też. Wicepremier w rządzie Beaty Szydło Jarosław Gowin uważa, że ustawa jest skandaliczna, bo godzi w wolność gospodarcza i prywatną własność, a one są dla niego święte.

Redakcja 24 godziny
date_range 17 maja 2017 schedule 16:44