24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

GIS do młodych. „Melanż. Oczekiwania vs. rzeczywistość”

Ruszyła kampania społeczna

Nowa kampania społeczna Głównego Inspektoratu Sanitarnego skierowana jest do młodzieży, bo to nastolatki najczęściej eksperymentują z używkami. „Melanż. Oczekiwania vs. Rzeczywistość” ma pokazać, jak bardzo różni się wizja osoby, która zażyła narkotyk, z tym, co obserwują inni.

Celem kampanii, która potrwa do końca marca, jest przedstawienie młodym ludziom zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków, alkoholu oraz paleniem papierosów. GIS wyszedł naprzeciw nastolatkom i przestrogę zawarł w bardzo przystępnej dla nich formie. Na stronie www.melanz.tv, która powstała specjalnie na potrzeby kampanii, znajduje się m.in. quiz oraz 10 spotów. W klipach w bardzo sugestywny sposób przedstawione zostały odczucia osób po narkotykach, a także to, co widzą inni.

Kampania jest bardzo potrzebna, bo 90 proc. nastolatków w naszym kraju ma już za sobą kontakt z alkoholem – wynika z badań przeprowadzonych w styczniu tego roku. Co więcej, co trzeci badany przynajmniej raz palił marihuanę, a dwie trzecie – papierosy.

Czytaj także: CYBERPRZEMOC WŚRÓD NASTOLATKÓW. „CZASAMI WYGODNIEJ ZAATAKOWAĆ”

„Szukaliśmy sposobu na przekonanie nastolatków, że używki mogą być nie tylko groźne, ale wpływają na ich wizerunek w grupie rówieśniczej” – mówi Marcin Bombrych, Dyrektor Generalny GIS, cytowany na stronie GIS.

Pod adresem www.melanz.tv znajdziemy także informacje na temat wpływu alkoholu i narkotyków na organizm człowieka oraz listę kontaktów, gdzie można uzyskać pomoc w walce z uzależnieniem.

Kampania „Melanż. Oczekiwania vs. rzeczywistość” jest adresowana także do Rodzice i pedagogowie znajdą tu garść ważnych artykułów dotyczących m.in. tego, jak rozmawiać z młodzieżą o używkach i jak rozpoznać pierwsze oznaki uzależnienia.

(gis.gov.pl)

narkotyki

papierosy

młodzież

alkohol

kampania społeczna

Główny Inspektor Sanitarny

nastolatki

GIS

używki

Redakcja 24 godziny
date_range 30 stycznia 2017 schedule 20:33