24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Gen. Skrzypczak: Macierewicz nie dotrzymał deklaracji

Gość „Teraz ja” o sytuacji w polskiej armii

– Ponad rok temu, kiedy Antonii Macierewicz objął stanowisko szefa MON, czekaliśmy na efekty jego działania. Deklaracje naprawdę były takie, że można było nabrać przekonania, iż minister Macierewicz wie, co robi – przyznał w programie „Teraz ja!” generał broni SZ RP w stanie spoczynku Waldemar Skrzypczak.

– W zasadzie procesy modernizacyjne nie następują, przetargi nie są realizowane, pieniądze są wydawane na zaliczki – wyliczał gość Tomasza Sekielskiego. W opinii generała, Antonii Macierewicz przez rok swojej działalności jako szef MON „zrobił naprawdę niewiele”.

– Teraz jest czas na dowódców, którzy wykonają każde polecenie polityków – stwierdził ekspert Nowa TV.

Czytaj także: Macierewicz broni Misiewicza. Co dalej z jego posadą w MON?

Generał Skrzypczak odniósł się m. in. do ostatnich dymisji wśród dowódców polskiej armii. – To na pewno jest honorowe. Żołnierze nie mają innej formy protestu, jak tylko podać się do dymisji. Jeżeli ci dowódcy, którzy teraz odeszli, tak robią, to wynika z tego, że uznali, iż nie ma możliwości dłuższej współpracy z panem ministrem Macierewiczem. Nie da się pracować w warunkach dyskomfortu, kiedy nie można nic zrobić, kiedy wszystkie decyzje personalne nie są w rękach dowódców, a w rękach polityków – ocenił gość „Teraz ja!”.

Andrzej Duda powinien zareagować?

– Prezydent widzi, co się dzieje. Wojskowi nie muszą się skarżyć, zresztą wojskowi się nie skarżą. Prezydent powinien to dostrzec, bo przecież on odpowiada za stan armii. Jest zwierzchnikiem sił zbrojnych – dodał generał.

„To jest najmocniejszy człowiek w kraju”

– Z czego bierze się moc ministra Macierewicza polegająca na tym, że jest najmocniejszy w całym kraju? Nikt nie jest w stanie zakwestionować tego, co on robi. To jest najmocniejszy człowiek w kraju, nie ma mocniejszego – pytał wojskowy na antenie Nowa TV.

Czytaj także: Misiewicz zarobił wiele więcej od Kaczyńskiego

Gen. Skrzypczak zastanawiał się także, w czym tkwi sekret tak niezachwianej pozycji Bartłomieja Misiewicza w MON. – Nie chcę przypuszczać, bo mogę przypuszczać najgorsze rzeczy, a nie chciałbym tego mówić – dodał gość Sekielskiego.

(„Teraz ja!”)

bartłomiej misiewicz

MON

teraz ja!

antoni macierewicz

wojsko

armia

Waldemar Skrzypczak

tomasz sekielski

Redakcja 24 godziny
date_range 20 marca 2017 schedule 08:52
Referendum szkolne. „Dopóki będzie rządziło PiS, nic z tym nie zrobimy”
Dorota Łoboda w programie „Teraz ja!”

– Chodzi o to, żeby wyrzucić nasze podpisy do kosza, wyrzucić 910 tys. podpisów obywatelek i obywateli pod wnioskiem o referendum szkolne – mówiła w Nowa TV Dorota Łoboda z ruchu „Rodzice Przeciwko Reformie Edukacji”, komentując skierowanie wniosku obywatelskiego do komisji sejmowej. Jak dodała, rząd chce to zrobić „pod osłoną nocy, żeby nikt tego nie widział”.

Redakcja 24 godziny
date_range 26 czerwca 2017 schedule 09:58