24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Gdybym miał pójść na miesięcznicę lub KOD, poszedłbym na KOD”

Zbigniew Zamachowski gościł w „Tu i teraz”

– Nie było mnie na manifestacji „Nie oddamy wam kultury”, nie było mnie w Warszawie, ale nie wiem też czy bym poszedł. Musiałbym to głęboko przemyśleć – mówił na antenie Nowa TV Zbigniew Zamachowski. Podkreślił jednak, że gdyby miał pójść na „miesięcznicę lub na KOD, to poszedłby na KOD”.

– Nie ma wiele rzeczy, które mnie wkurzają. Raczej nie jestem takim wkurzającym się człowiekiem. Myślę o sobie, mam nadzieję, że to nie jest mylne zdanie na własny temat, że jestem raczej optymistą i naprawdę lubię to życie. Mało tego, im dłużej żyję, a żyję już 56 lat w tym roku, tym bardziej mi ono smakuje. To nic nadzwyczajnego, nie odkrywam tu Ameryki, ale tak rzeczywiście jest – powiedział aktor w rozmowie z Beatą Tadlą. – Ciągle pracuję i mam nadzieję dotrwać do emerytury. Mam na nią iść za 9 lat. Nie mam żadnego pokrycia, żeby myśleć o sobie jak o emerycie – wewnątrz ani z zewnątrz – stwierdził Zamachowski.

Czytaj także: Robert Górski: sytuacja jest trochę gęstawa

Na pytanie czy zgodziłby się na rolę w serialu „Ucho prezesa” aktor odpowiedział: „myślę, że bym się zgodził”. – Nawet dopiero niedawno całkiem wrzuciłem sobie parę odcinków. Znam osobiście przecież od stu lat Roberta Górskiego (…) to ma fajny zamysł – ocenił artysta.

– To jest na tak wysokim poziomie i tam naprawdę kilka osób radzi sobie fenomenalnie. Z radością bym w to wszedł – zadeklarował gość „Tu i teraz”.

„Poszedłbym na KOD”

– Nie ma nic gorszego niż podziały. To nie dotyczy tylko mojego zawodu – mówił aktor. Pytany, po której stronie sam by się opowiedział, odparł jednak: – Gdybym miał pójść na miesięcznicę lub na KOD, to przepraszam, że składam tak jawne deklaracje, ale pewnie poszedłbym na KOD. Dla mnie to jest oczywiste.

(„Tu i teraz”)

beata tadla

teatr

zbigniew zamachowski

smoleńsk

KOD

aktor

miesięcznica

Tu i teraz

Redakcja 24 godziny
date_range 5 kwietnia 2017 schedule 09:10
„Zgłaszają się do nas nauczyciele, którzy tracą pracę”
1 września nie wszyscy wrócą do szkoły

– Jeżeli nauczyciel będzie chciał dopełnić swój podstawowy etat, który ma w innej szkole, będzie potrzebna zgoda dyrektora. Obawiam się, że o tę zgodę nie będzie łatwo – ocenił w Nowa TV Artur Sierawski, nauczyciel historii, inicjatywa „Nie dla chaosu w szkole”. Chaos rozpoczął się w zeszłym roku, kiedy minister Anna Zalewska ogłosiła plan swojej reformy z którego tak naprawdę nic nie wynikało – dodał nauczyciel.

Redakcja 24 godziny
date_range 22 sierpnia 2017 schedule 09:03