24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Gawkowski: Polacy się dziś wstydzą partii rządzącej

Gość „Więc jak?” przestrzegał przed powtórką rządów PO

– Ja ma pretensje do Prawa i Sprawiedliwości w jednej, głównej kwestii - o to, że Polacy się dziś wstydzą partii rządzącej, która nie docenia pozycji, jaka została wypracowana przez ostatnich 25 lat przez różne partie polityczne i mówi, że „wszystko było złe” – stwierdził Krzysztof Gawkowski, wiceprzewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej na antenie Nowa TV. – To źle wygląda – dodał.

– Trzeba powiedzieć, że mamy w Polsce czas w którym rzeczywiście spada bezrobocie. Nie należy jednak zapominać, że warunki pracy w niektórych zakładach są naprawdę katastrofalne – ocenił gość Sławomira Jastrzębowskiego.

– Przez osiem lat Platforma Obywatelska wiele opowiadała m. in. w kwestiach pracy, że będzie wyższe wynagrodzenie, że ludzie będą godnie zarabiali i będą mogli znaleźć stanowisko na miarę swoich oczekiwań. To nie zostało wszystko zrealizowane – wyliczał polityk SLD.

Czytaj także: Na co wydajemy pieniądze z 500 plus?

Gość Nowa TV przyznał, że nie czuje się zniewolony przez „państwo PiS-u”. Zaznaczył przy tym jednak, że „w wielu kwestiach możemy czuć się niekomfortowo”. Jako przykłady polityk SLD wymienił kwestie związane z przestrzeganiem konstytucji, traktowaniem TK, reformą oświaty czy mediów.

– W Polsce coś się zmienia, coś pękło. Platforma na tym zyskuje i ja się z tego nie cieszę – mówił w programie „Więc jak?”.

Krzysztof Gawkowski przekonywał również, że ONR (Obóz Narodowo-Radykalny) powinien zostać zlikwidowany. – Stop takiemu draństwu. Mi się nie podoba, że chodzą po ulicach ludzie, którzy udają faszystów – mówił.

(„Ale o co chodzi”)

pis

sld

500+

500 plus

Sławomir Jastrzębowski

Platforma Obywatelska

onr

Lewica

więc jak?

krzysztof gawkowski

Redakcja 24 godziny
date_range 10 maja 2017 schedule 09:02
Kwaśniewski: nie konstytucja jest problemem, a to że rządzący ją łamią
Były prezydent w Nowa TV

– Moim zdaniem dzisiaj klucz do przyszłości Polski jest po stronie opozycji – mówił w Nowa TV Aleksander Kwaśniewski. – Czy zobaczymy twarze, którym będzie można zaufać i które będą „osobami nadziei” na to, że można odsunąć PiS od władzy i rządzić lepiej oraz przywrócić te wartości, które są w tej chwili gwałcone – dodał były prezydent.

Redakcja 24 godziny
date_range 23 czerwca 2017 schedule 10:06