24h online
Gang pseudokibiców z Krakowa rozbity przez CBŚP źródło: Nowa TV

Gang pseudokibiców z Krakowa rozbity przez CBŚP

Zarabiali na m. in. prostytucji oraz narkotykach

Policjanci z krakowskiego CBŚP zatrzymali siedem osób – w tym dwie kobiety – które należały do grupy zarabiającej na prostytucji kobiet. Niektórzy z ujętych będą się tłumaczyć także z handlu ludźmi oraz obrotu narkotykami. Czterej mężczyźni oraz kobieta zostali tymczasowo aresztowani. Pozostała dwójka otrzymała dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Zatrzymanym grozi nawet do 15 lat więzienia.

Grupa wywodzi się ze środowiska pseudokibiców jednej z krakowskich drużyn piłkarskich. Policjanci rozpracowywali ją od końca 2015 roku.

Sutenerzy mieli czerpać zyski z prostytucji kobiet, które płaciły im za współpracę 4 tys. zł miesięcznie. Według ustaleń funkcjonariuszy, co najmniej jedna z kobiet padła ofiarą handlu ludźmi. Część zatrzymanych zajmowała się także produkcją i handlem narkotykami.

Akcja przebiegała bardzo dynamicznie, odbyła się przy wsparciu ze strony antyterrorystów.

Czytaj także: CBŚP rozbiło grupę handlarzy sterydami

W lokalach należących do dwóch zatrzymanych, zabezpieczono sprzęt niezbędny do uprawy marihuany oraz kilkaset krzewów konopi.

Prokurator przedstawił członkom grupy zarzuty związane z czerpaniem korzyści i ułatwianiem prostytucji, handlem ludźmi, a także posiadaniem, produkcją i handlem narkotykami.

Funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

(cbsp.policja.pl)

sutenerzy

gang

cbśp

policja

policjanci

prostytucja

Redakcja 24 godziny
date_range 22 marca 2017 schedule 10:43