24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Gang pseudokibiców rozbity

9 osób tymczasowo aresztowanych

Sukces śląskiej policji. Rozbito zorganizowaną grupę przestępczą prowadzoną przez pseudokibiców miejscowego GKS-u Katowice. Na swoim koncie mają między innymi wyłudzanie haraczy, sutenerstwo, liczne rozboje i bójki.

W czasie akcji, jeden z pseudokibiców został postrzelony przez policję. Mężczyzna podczas zatrzymania zaatakował policjanta i próbował odebrać mu broń.

Grupa pseudokibiców brała udział między innymi w głośnej "ustawce" pod katowickim Spodkiem, gdzie kilkuset kibiców miejscowych klubów piłkarskich wznieciło uliczną bójkę. Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli przedmioty służące do popełniania przestępstw: pistolety, noże, maczety, siekiery, materiały pirotechniczne, takie jak granaty hukowe i race, oraz gotówkę w kwocie około 80 tysięcy złotych.

9 osób tymczasowo aresztowano, a jedna dostała dozór policyjny. Wszystkim grozi do 10 lat więzienia.

(„24 godziny”)

24 godziny

prokuratura

serwis informacyjny

policja

katowice

kibole

zorganizowana grupa przestępcza

Redakcja 24 godziny
date_range 7 grudnia 2016 schedule 20:36

Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu potwierdziła, że nieznany sprawca ostrzelał autobus miejski linii 95. Zabezpieczone ślady wskazują, że użyto w tym celu broni pneumatycznej. Na szczęście nikt nie ucierpiał, jednak pękła jedna z bocznych szyb pojazdu. Policja poszukuje sprawcy.

Redakcja 24 godziny
date_range 25 czerwca 2017 schedule 09:56