24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Fundacja Otwarty Dialog: czujemy presję, to łamanie praw człowieka

Ludmiła Kozłowska i Bartosz Kramek w „Teraz ja!”

– Nikt nie kwestionuje prawa PiS-u co do tego, że wygrał wybory i może uchwalać ustawy, ale to, co my podkreślamy i przeciwko czemu protestujemy, to jest (…) to, że PiS nie ma prawa łamać konstytucji – mówił w Nowa TV Bartosz Kramek, przewodniczący Rady Fundacji Otwarty Dialog. Praktyki rządu krytykowała także Ludmiła Kozłowska, prezes Fundacji Otwarty Dialog.

– Wbrew temu, co Prawo i Sprawiedliwość przypisuje nie tylko nam, ale też opozycji, ale też wszystkim środowiskom, zwykłym Polkom i Polakom, którzy wyszli na ulicę w ostatnich tygodniach, nikt nie kwestionuje prawa PiS-u do tego, że wygrał wybory - w związku z czym może rządzić, uchwalać ustawy – mówił na antenie Nowa TV Bartosz Kramek, który jednocześnie podkreślił, że partia rządząca nie ma prawa do łamania konstytucji.

Prezes Fundacji Otwarty Dialog zamieścił w internecie opracowanie „Niech państwo stanie: wyłączmy rząd!” za które został skrytykowany przez część prawicowych środowisk. W swoim tekście gość Tomasza Sekielskiego porównał sytuację w Polsce do kijowskiego Majdanu.

Czytaj także: Kaczyńskiemu puściły nerwy. Stek obelg z sejmowej mównicy

– Ja mówię, że Majdan – zwłaszcza początkowo – to były pokojowe protesty. Na Majdanie było wręcz radośnie. Protesty doprowadzały oczywiście do zmiany władzy, natomiast miały już od pewnego etapu charakter walk ulicznych – ocenił Kramek, który przypomniał, że stało się tak, gdy władza zdecydowała się na użycie przemocy.

– Czerwona linia to przemoc i agresja, ja się od tego stanowczo odżegnuję – dodał gość Nowa TV.

Szef służb specjalnych Mariusz Kamiński poprosił MSZ o kontrolę Fundacji Otwarty Dialog. – Ubolewamy, że nie spotykamy się na drodze sądowej, tylko właśnie na typowo rosyjskim, kazachstańskim czy nawet represyjnym scenariuszu – powiedziała Ludmiła Kozłowska, prezes fundacji.

(„Teraz ja!”)

fundacja otwarty dialog

pis

teraz ja!

Bartosz Kramek

konstytucja

prawo i sprawiedliwość

tomasz sekielski

Ludmiła Kozłowska

Redakcja 24 godziny
date_range 31 lipca 2017 schedule 09:13