24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Frankowicze pozywają Polskę do ETPC

Ich problemy zostaną wyjaśnione w Strasburgu?

Tomasz Sadlik, szef stowarzyszenia frankowiczów Pro Futuris, zapowiada złożenie pozwu przeciwko Polsce do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu – czytamy w portalu gazeta.pl. Właśnie w Strasburgu chce finalnie rozwiązać sprawę swojego kredytu zaciągniętego we frankach szwajcarskich.

Jak tłumaczy Sadlik, przegrał w Polsce w dwóch instancjach w sprawie przeciwko bankowi (dot. unieważnienia umowy o tzw. kredyt denominowany we frankach szwajcarskich). „Sąd Najwyższy w ogóle odmówił zajęcia się tą sprawą” – dodał w rozmowie z gazeta.pl. „W związku z tym pozostaje tylko Trybunał Praw Człowieka” – wyjaśnił Sadlik.

Mężczyzna zorganizował zbiórkę pieniędzy na usługi adwokata, który będzie go reprezentował w sprawie przed Trybunałem. „Do poprowadzenia sprawy potrzeba dobrego adwokata, który zna specyfikę spraw tzw. frankowych, a oprócz tego dochodzą koszty delegacji adwokata do Strasburga na posiedzenia” – mówi Sadlik.

Pozew przeciwko państwu Polskiemu ma zostać złożony do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w styczniu.

(gazeta.pl)

sąd

kredyt

pozew

ETPC

Frankowicze

Strasburg

Redakcja 24 godziny
date_range 28 grudnia 2016 schedule 11:15
Groźny pedofil na wolności. Nie ma dla niego więzienia!
28-latek zgwałcił dziecko po wyjściu zza krat

Pedofil, który po wyjściu z więzienia znów zgwałcił dziecko nie trafi ponownie za kraty. Nie znaleziono dla niego odpowiedniego więzienia. Zwyrodnialec jeździ na wózku – w krzywdzeniu dzieci jednak mu nie przeszkadza. Sąd tłumaczy, że w całej Polsce nie ma zakładu karnego w którym można zamknąć chorego na stwardnienie rozsiane. Przestępca ze Świdnicy pozostaje więc na wolności. Mężczyzna był już skazany za pedofilię, wyszedł przed końcem wyroku i zgwałcił pięcioletniego chłopca. Nagrał to i zamieścił w sieci. Z okien swojego mieszkania ma widok na... plac zabaw.

Redakcja 24 godziny
date_range 21 sierpnia 2017 schedule 16:07