24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Frankowicze pozywają Polskę do ETPC

Ich problemy zostaną wyjaśnione w Strasburgu?

Tomasz Sadlik, szef stowarzyszenia frankowiczów Pro Futuris, zapowiada złożenie pozwu przeciwko Polsce do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu – czytamy w portalu gazeta.pl. Właśnie w Strasburgu chce finalnie rozwiązać sprawę swojego kredytu zaciągniętego we frankach szwajcarskich.

Jak tłumaczy Sadlik, przegrał w Polsce w dwóch instancjach w sprawie przeciwko bankowi (dot. unieważnienia umowy o tzw. kredyt denominowany we frankach szwajcarskich). „Sąd Najwyższy w ogóle odmówił zajęcia się tą sprawą” – dodał w rozmowie z gazeta.pl. „W związku z tym pozostaje tylko Trybunał Praw Człowieka” – wyjaśnił Sadlik.

Mężczyzna zorganizował zbiórkę pieniędzy na usługi adwokata, który będzie go reprezentował w sprawie przed Trybunałem. „Do poprowadzenia sprawy potrzeba dobrego adwokata, który zna specyfikę spraw tzw. frankowych, a oprócz tego dochodzą koszty delegacji adwokata do Strasburga na posiedzenia” – mówi Sadlik.

Pozew przeciwko państwu Polskiemu ma zostać złożony do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w styczniu.

(gazeta.pl)

sąd

kredyt

pozew

ETPC

Frankowicze

Strasburg

Redakcja 24 godziny
date_range 28 grudnia 2016 schedule 11:15

– Człowiek, który nie jest profesjonalnie przygotowany, nie jest w stanie zweryfikować treści umów – mówił w programie „Super temat” w Nowa TV Michał Wawrykiewicz. Adwokat, który komentował działalność firm lichwiarskich podkreślał, że lepiej wydać 100 zł na poradę prawnika, niż stracić oszczędności życia. Barbara Husiew, wiceprezes Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu, podkreślała, że „takie praktyki powinny być absolutnie zakazane”.

Redakcja 24 godziny
date_range 22 czerwca 2017 schedule 09:52