24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Francja upomina się o zdrowie modelek

Nowe przepisy mają pomóc w walce z anoreksją

Ojczyzna mody wypowiada wojnę anoreksji – wszystko, aby ratować zdrowie modelek, które często głodzą się bez względu na konsekwencje. Francuski parlament przyjął ustawę, która precyzuje normy wzrostu oraz wagę dziewczyn szukających pracy na wybiegu. Co ciekawe – nie wszyscy są zadowoleni z nowego prawa.

Wiele modelek walczy o wymarzoną sylwetkę bez względu na konsekwencje zdrowotne. Młode dziewczyny często tak bardzo chcą mieć szczupłą sylwetkę, że właściwie codziennie się głodzą. Francuski parlament zdecydował się unormować tę sytuację poprzez wprowadzenie nowych przepisów. Dzięki ich wprowadzeniu, modelki nie będą już traktowane jak wieszaki na ubrania.

Czytaj także: Aniołki Victoria's Secret podbiły Paryż

Anoreksja występuje w dzisiejszych czasach dwukrotnie częściej niż 20 lat temu. Te dane wstrząsnęły francuskimi politykami, którzy postanowili zareagować. Przyjęta ustawa wiąże ręce wszystkim, którzy chcą zatrudniać zbyt chude modelki. Wiele tamtejszych agencji jest jednak przeciwna nowym regulacjom - wszystko z obawy przed zagraniczną konkurencją

(onet.pl)

Francja

modelka

paryż

anoreksja

modelki

wybiegi

moda

Redakcja 24 godziny
date_range 9 maja 2017 schedule 21:24