24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Ferie czas start! Sprawdź terminy dla województw

Czas odpocząć od szkoły

W roku szkolnym 2016/2017 ferie rozłożą się na dwa miesiące, czyli styczeń i luty. W ten sposób uczniowie z całej Polski mają szansę wyjechać na wypoczynek. Pierwsza tura dzieci rozpocznie zimową przerwę już w poniedziałek.

Zgodnie z postanowieniem Ministerstwa Edukacji Narodowej, pierwsi uczniowie rozpoczną zimowy wypoczynek w najbliższy poniedziałek 16 stycznia. Dla dzieci z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego ferie potrwają do 29 stycznia.

Jako kolejne ferie rozpoczną dzieci z województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Rodzice tych uczniów mogą planować wypoczynek pociech w terminie 23 stycznia – 5 lutego.

Tydzień później (30 stycznia) zimową przerwę w nauce rozpoczną województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie. Dzieci ww. regionów wrócą do szkoły 12 lutego.

Jako ostatnie szkolne ławki opuszczą uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Dla nich zarezerwowany został czas między 13 a 26 lutego.

Terminy ferii wybierane są według zasady, że te województwa, które w 2016 roku kończyły ferie, tym razem je rozpoczynają.

(men.gov.pl)

uczniowie

MEN

edukacja

szkoła

zima

ministerstwo edukacji narodowej

ferie

Redakcja 24 godziny
date_range 14 stycznia 2017 schedule 20:40