24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Felicjańska o jeździe po alkoholu: nic tego nie tłumaczy

„Nie żałuję, że zostałam odrzucona”

– Boimy się pójść na terapię, bo to wstyd. A wstydem jest dalej pić, a nie przyznać: mam ten problem – mówiła w programie „Tu i teraz” w Nowa TV Ilona Felicjańska. – Spójrzmy sobie w twarz i zapytajmy, czy warto narażać życie swoje i swojej rodziny? – zachęcała modelka i działaczka społeczna, która sama spowodowała kolizję po alkoholu.

W sylwestra i Nowy Rok zatrzymano prawie 500 kierowców. Pod wpływem alkoholu. Zginęły m.in. dwie nastolatki, w które wjechał pijany kierowca. Statystyki z roku na rok się pogarszają. Co prawda mniej osób ginie w wypadkach, bo mamy coraz lepsze samochody, ale prowadzących auta na podwójnym gazie niestety przybywa. Ilona Felicjańska, była modelka, autorka kampanii Niezależne, kilka lat temu przyznała się publicznie do uzależnienia. Stało się to po tym, jak spowodowała kolizję pod wpływem alkoholu. W Nowej TV opowiedziała o swoich doświadczeniach.

Alkohol za kółkiem? „Nic tego nie tłumaczy”

Felicjańska przyznała, że w momencie kiedy wsiadała do auta „nie myślała o niczym”. – Mam tylko do przejechania dwa kilometry, jest pierwsza w nocy… – wspominała. – Nic tego nie tłumaczy. Nie tłumaczy tego nawet to, że wiedziałam, że jestem uzależniona od alkoholu – opowiadała.

Modelka podkreśliła, że to zdarzenie było dla niej impulsem do zastanowienia się nad życiem. – Skoro to zrobiłam i było to w pewnym sensie jakieś moje wewnętrzne dno, to pomyślałam sobie, że teraz ja spróbuję się dowiedzieć, skąd to się wzięło – relacjonowała.

„Warto pytać siebie: czy naprawdę alkohol jest mi potrzebny do życia?”

Rozmówczyni Jarosława Kulczyckiego zauważyła też, że w naszym kraju bardzo trudno przychodzi ludziom przyznanie się do swojej słabości. – Ja nie uciekałam, nie mówiłam, że zjadłam cukierka. Powiedziałam: tak, zrobiłam to. Przepraszam, jestem uzależniona – przypomniała i zapewniła, że nie żałuje niczego.

– Nie żałuję, że zostałam odrzucona, bo teraz jestem silną i świadomą osobą. Warto pytać siebie: kim ja jestem i czy naprawdę alkohol jest mi potrzebny do życia? Warto mierzyć się z życiem i z tym, co dla nas ma. A ma same piękne rzezy – konkludowała.

(„Tu i teraz”)

pijany

alkohol

Tu i teraz

uzależnienie

alkoholik

samochód

kierowca

wypadek

Redakcja 24 godziny
date_range 3 stycznia 2017 schedule 09:11