24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Fala urodzeń 9 miesięcy po piłkarskim sukcesie Islandii!

Pamiętny mecz miał rekordową oglądalność

Po mistrzostwach Europy we Francji i sukcesie reprezentacji Islandii, w kraju wikingów można zaobserwować niezwykły baby boom. Islandczycy tak się cieszyli, że równo dziewięć miesięcy po sensacyjnym zwycięstwie, w kraju zanotowano rekordową liczbę urodzeń. Dla liczącej 330 tysięcy mieszkańców Islandii to zdecydowanie święto.

Szczyt urodzeń przypadł na ostatni weekend marca. Niespodziewany wyż demograficzny od razu został skojarzony z meczem mistrzostw Europy, w którym wikingowie sprawili ogromna sensację i pokonali angielskie gwiazdy 2:1.

Czytaj także: Piłkarze wspierają śmiertelnie chorego chłopca

Według szacunkowych danych islandzkiej telewizji publicznej oglądalność meczu 1/8 finału piłkarskich mistrzostw Europy osiągnęła rekordowy poziom 99,8 procent. Zaledwie 650 osób w całej Islandii nie widziało tego spotkania.

(„24 godziny”)

mecz

piłkarze

Islandia

piłka nożna

Redakcja 24 godziny
date_range 29 marca 2017 schedule 21:52
Fantastyczny sezon polskich piłkarzy
Będą zmiany klubowe?

Kończy się piłkarski sezon, a w najważniejszych ligach wszystko już jasne. Kamil Glik świętuje mistrzostwo Francji dla AS Monaco. Radość także w Brukseli Anderlecht, po dwóch latach wraca na mistrzowską ścieżkę, a to wszystko dzięki dwóm bramkom polskiego napastnika Łukasza Teodorczyka w decydującym meczu.

Redakcja 24 godziny
date_range 19 maja 2017 schedule 13:26