24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Fala urodzeń 9 miesięcy po piłkarskim sukcesie Islandii!

Pamiętny mecz miał rekordową oglądalność

Po mistrzostwach Europy we Francji i sukcesie reprezentacji Islandii, w kraju wikingów można zaobserwować niezwykły baby boom. Islandczycy tak się cieszyli, że równo dziewięć miesięcy po sensacyjnym zwycięstwie, w kraju zanotowano rekordową liczbę urodzeń. Dla liczącej 330 tysięcy mieszkańców Islandii to zdecydowanie święto.

Szczyt urodzeń przypadł na ostatni weekend marca. Niespodziewany wyż demograficzny od razu został skojarzony z meczem mistrzostw Europy, w którym wikingowie sprawili ogromna sensację i pokonali angielskie gwiazdy 2:1.

Czytaj także: Piłkarze wspierają śmiertelnie chorego chłopca

Według szacunkowych danych islandzkiej telewizji publicznej oglądalność meczu 1/8 finału piłkarskich mistrzostw Europy osiągnęła rekordowy poziom 99,8 procent. Zaledwie 650 osób w całej Islandii nie widziało tego spotkania.

(„24 godziny”)

mecz

piłkarze

Islandia

piłka nożna

Redakcja 24 godziny
date_range 29 marca 2017 schedule 21:52

Brytyjskie media ujawniają kolejną aferę dopingową. Na upublicznionej liście jest ponad tysiąc rosyjskich sportowców – wśród nich 34 piłkarzy, także kadrowicze z mundialu z 2014 roku. Sprawę bada FIFA razem ze Światową Agencją Antydopingową. Rosyjskie władze zaprzeczają, choć słychać głosy, że panika u gospodarza przyszłorocznego mundialu rośnie.

Redakcja 24 godziny
date_range 27 czerwca 2017 schedule 16:20