24h online
Europejski gigant stanie w Warszawie źródło: Pixabay/Skitterphoto

Europejski gigant stanie w Warszawie

Będzie najwyższym budynkiem w UE

W stolicy Polski zostanie wzniesiony najwyższy drapacz chmur w Unii Europejskiej - Chmielna Business Center. Wraz z iglicą będzie miał aż 310 m wysokości (bez niej 230). Kolos stanie na skrzyżowaniu ulicy Chmielnej z Al. Jana Pawła II.

 Firma odpowiadająca za budowę wieżowca potwierdza, że posiada już oficjalne i prawomocne pozwolenie na rozpoczęcie budowy.

Budowy najwyższego wieżowca w Europie podjął się słowacki deweloper, firma HB Reavis. Inwestycja ma być zlokalizowana tuż obok Dworca Centralnego.

Chmielna Business Center ma stanąć przy Chmielnej 69 w pełnej krasie już w 2020 roku. Najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej będzie miał w sumie 100 tys. metrów kwadratowych powierzchni i znajdą się w nim przede wszystkim lokale biurowe i usługowe.

(warszawa.eskainfo.pl)

Warszawa

budynek

architektura

Redakcja 24 godziny
date_range 30 listopada 2016 schedule 12:07
Kolejny odcinek bulwarów wiślanych oddany do użytku
Wieczorem koncert dla warszawiaków

Nowa część bulwarów nad Wisłą została oddana warszawiakom. W środę prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz otworzyła odcinek między mostem Świętokrzyskim a ul. Karową. Wieczorem na miejscu odbędą się koncerty gwiazd. Również z bulwarów transmitowane będą: dzisiejsza Prognoza Pogody w Nowa TV i program „Tu i teraz”. Bądźcie z nami!

Redakcja 24 godziny
date_range 14 czerwca 2017 schedule 12:32