24h online
Europejski gigant stanie w Warszawie źródło: Pixabay/Skitterphoto

Europejski gigant stanie w Warszawie

Będzie najwyższym budynkiem w UE

W stolicy Polski zostanie wzniesiony najwyższy drapacz chmur w Unii Europejskiej - Chmielna Business Center. Wraz z iglicą będzie miał aż 310 m wysokości (bez niej 230). Kolos stanie na skrzyżowaniu ulicy Chmielnej z Al. Jana Pawła II.

 Firma odpowiadająca za budowę wieżowca potwierdza, że posiada już oficjalne i prawomocne pozwolenie na rozpoczęcie budowy.

Budowy najwyższego wieżowca w Europie podjął się słowacki deweloper, firma HB Reavis. Inwestycja ma być zlokalizowana tuż obok Dworca Centralnego.

Chmielna Business Center ma stanąć przy Chmielnej 69 w pełnej krasie już w 2020 roku. Najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej będzie miał w sumie 100 tys. metrów kwadratowych powierzchni i znajdą się w nim przede wszystkim lokale biurowe i usługowe.

(warszawa.eskainfo.pl)

Warszawa

budynek

architektura

Redakcja 24 godziny
date_range 30 listopada 2016 schedule 12:07
Gen. Koziej: wygwizdanie Lecha Wałęsy to plama całej wizyty Trumpa
Echa przemówienia prezydnta USA

– Bardzo się tym smucę, że partia rządząca zdecydowała się ściągnąć swoich działaczy z Polski po to, żeby gwizdali, wrzeszczeli na swoich przeciwników politycznych na oczach świata – mówił w programie „Więc jak?” w Nowa TV gen. Stanisław Koziej. W jego ocenie prezydent USA Donald Trump przyleciał do Polski „wyłącznie po to, żeby zrealizować swoje interesy”.

Redakcja 24 godziny
date_range 7 lipca 2017 schedule 09:55