24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Emilkowi pomogli internauci. Wrócił z USA zdrowy

Operacja kosztowała 7 mln zł

Losy małego Emila z Krakowa śledziła cała Polska. Na zabieg w Stanach Zjednoczonych złożyło się prawie 400 tys. osób. Po miesiącu w szpitalu chłopiec wrócił do domu. Wreszcie może cieszyć się życiem, o które jego rodzina tak długo walczyła.

Zanim przyszedł na świat już było wiadomo, że o jego życie będzie toczyć się długa i ciężka walka. Emil urodził się z rzadką wadą serca. Pierwszą operację ratującą życie przeszedł w Polsce. Jednak specjaliści, którzy mogli mu na trwale pomóc, pracowali za oceanem. Koszt operacji był jednak astronomiczny – prawie 7 mln złotych.

Tu przyszli z pomocą Polacy, którzy na operację chłopca zebrali osiem milionów złotych. – Było bardzo dużo pomocy. Oprócz wpłat, to jeszcze takiej ludzkiej, więc no niesamowita sprawa – przyznała Katarzyna Koryczan, mama Emila.

Więcej w materiale „24 godzin”.

(„24 godziny”)

choroba

kraków

operacja

Redakcja 24 godziny
date_range 10 grudnia 2016 schedule 20:51
Udało się zebrać 3 mln zł na operację Julki!
Dziewczynka dochodzi do zdrowia w USA

To była dramatyczna walka o życie. Ponad 100 tys. osób włączyło się tę walkę i wsparło akcję „Serce dla Julii”. Możemy się przekonać, że ten ogrom wsparcia ma sens, bo Julia wzięła pierwszy samodzielny oddech. 13-latkę odłączono od respiratora, jest po operacji w Stanach Zjednoczonych, operacji, która kosztowała ponad trzy miliony złotych i była możliwa dzięki temu, że tak wielu z państwa ma dobre serce. Serce Julii wymagało bardzo poważnego zabiegu. Jej życie wisiało na włosku.

Redakcja 24 godziny
date_range 19 lipca 2017 schedule 15:59