24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Zarzuty dla kolejnych osób po zabójstwie w Ełku

Po wieczornych zamieszkach zatrzymano 28 osób

Obywatele Tunezji i Algierii usłyszeli w poniedziałek zarzuty zabójstwa 21-latka, który zginął w noc sylwestrową w Ełku – poinformowała prokuratura. W poniedziałek została wykonana sekcja zwłok mężczyzny. Rany na ciele zmarłego świadczą o tym, że zginął od noża.

Po tragedii zatrzymane zostały cztery osoby. – Zabezpieczyliśmy ślady, przesłuchaliśmy świadków. W tej sprawie zostało zatrzymanych czterech mężczyzn. W bójce brały udział zarówno osoby z Polski jak i obcokrajowcy – mówiła „24 godzinom” sierż. Agata Kulikowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ełku.

W poniedziałek rano zarzut zabójstwa usłyszał 26-letni obywatel Tunezji. Natomiast późnym po południem, taki sam zarzut usłyszał 41-letni obywatel Algerii. Ponadto ełca policja potwierdziła, że w niedzielę doszło do podpalenia mieszkania, które wynajmował Algierczyk.

Niepotwierdzone informacje o bliskowschodnim lub północnoafrykańskim pochodzeniu podejrzewanych o zabójstwo rozniosły się w niedzielę w mieście błyskawicznie. W Ełku doszło do gwałtownych protestów przed barem, w którym doszło do zabójstwa.

Kamienie i petrady

„Wszyscy Turcy precz z miasta, wszyscy won. Turków tu nie będzie” – m.in. takie okrzyki wznosili ci, którzy pojawili się pod lokalem. Tłum rzucał w stronę lokalu kamienie i petardy.

Kiedy bar kebab został zniszczony, agresja skierowała się w stronę policji. Ta w ciągu dnia ściągała posiłki z całego województwa. Interweniowały zarówno oddziały prewencji z Olsztyna jak i policjanci z Ełku.

28 zatrzymanych, 300 protestujących

W zamieszkach według policji brało udział około trzystu osób. Bar został otoczony przez funkcjonariuszy, a ulica zamknięta. Zamieszki zakończyły się przed północą.

W związku z nimi zatrzymano łącznie 28 osób w wieku od 17 do 50 lat, pochodzących z Ełku i okolic.

Kim był 21-latek?

21-letni Daniel, który został ugodzony nożem w sylwestra, to mieszkaniec Ełku. Jak podaje portal poranny.pl mężczyzna był w grupie osób, które miały rzucać do lokalu z kebabem petardy i race. Jak donosi reporter „24 godzin”, miał byc on znany policji.

(„24 godziny”, pap.pl, se.pl, onet.pl)

zabójstwo

zamieszki

protest

policja

tunezyjczyk

ełk

zarzuty

Redakcja 24 godziny
date_range 2 stycznia 2017 schedule 17:21