24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Zarzuty dla kolejnych osób po zabójstwie w Ełku

Po wieczornych zamieszkach zatrzymano 28 osób

Obywatele Tunezji i Algierii usłyszeli w poniedziałek zarzuty zabójstwa 21-latka, który zginął w noc sylwestrową w Ełku – poinformowała prokuratura. W poniedziałek została wykonana sekcja zwłok mężczyzny. Rany na ciele zmarłego świadczą o tym, że zginął od noża.

Po tragedii zatrzymane zostały cztery osoby. – Zabezpieczyliśmy ślady, przesłuchaliśmy świadków. W tej sprawie zostało zatrzymanych czterech mężczyzn. W bójce brały udział zarówno osoby z Polski jak i obcokrajowcy – mówiła „24 godzinom” sierż. Agata Kulikowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ełku.

W poniedziałek rano zarzut zabójstwa usłyszał 26-letni obywatel Tunezji. Natomiast późnym po południem, taki sam zarzut usłyszał 41-letni obywatel Algerii. Ponadto ełca policja potwierdziła, że w niedzielę doszło do podpalenia mieszkania, które wynajmował Algierczyk.

Niepotwierdzone informacje o bliskowschodnim lub północnoafrykańskim pochodzeniu podejrzewanych o zabójstwo rozniosły się w niedzielę w mieście błyskawicznie. W Ełku doszło do gwałtownych protestów przed barem, w którym doszło do zabójstwa.

Kamienie i petrady

„Wszyscy Turcy precz z miasta, wszyscy won. Turków tu nie będzie” – m.in. takie okrzyki wznosili ci, którzy pojawili się pod lokalem. Tłum rzucał w stronę lokalu kamienie i petardy.

Kiedy bar kebab został zniszczony, agresja skierowała się w stronę policji. Ta w ciągu dnia ściągała posiłki z całego województwa. Interweniowały zarówno oddziały prewencji z Olsztyna jak i policjanci z Ełku.

28 zatrzymanych, 300 protestujących

W zamieszkach według policji brało udział około trzystu osób. Bar został otoczony przez funkcjonariuszy, a ulica zamknięta. Zamieszki zakończyły się przed północą.

W związku z nimi zatrzymano łącznie 28 osób w wieku od 17 do 50 lat, pochodzących z Ełku i okolic.

Kim był 21-latek?

21-letni Daniel, który został ugodzony nożem w sylwestra, to mieszkaniec Ełku. Jak podaje portal poranny.pl mężczyzna był w grupie osób, które miały rzucać do lokalu z kebabem petardy i race. Jak donosi reporter „24 godzin”, miał byc on znany policji.

(„24 godziny”, pap.pl, se.pl, onet.pl)

zabójstwo

zamieszki

protest

policja

tunezyjczyk

ełk

zarzuty

Redakcja 24 godziny
date_range 2 stycznia 2017 schedule 17:21

Chwile grozy przeżyli mieszkańcy Sztokholmskiej dzielnicy Rinkeby. Doszło tam do zamieszek po tym, jak patrol policji zatrzymał na stacji metra poszukiwanego mężczyznę. Szwedzka policja potwierdziła, że użyła broni aby opanować sytuację.

Redakcja 24 godziny
date_range 22 lutego 2017 schedule 19:14