24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Eksplozja fajerwerków na targowisku w Meksyku

Wiele osób nie żyje

Co najmniej 31 osób nie żyje, a kilkadziesiąt jest rannych w wyniku wtorkowej eksplozji fajerwerków na targowisku San Pablito mieszczącym się na przedmieściach stolicy Meksyku.

- Ludzie płakali wszędzie i rozpaczliwie uciekali we wszystkich kierunkach - mówił o wypadku w miejscowości Tultepec 20-letni świadek Cesar Carmona.

Ci, którym udało się uciec opowiadali, że widzieli mnóstwo oparzeń, skaleczeń i krwi.

 

 

Kilkanaście dzieci doznało oparzeń ponad 90% ciała. Zostały odesłane na leczenie do miasta Galveston w Teksasie - poinformował Eruviel Avila, gubernator stanu Meksyk. Jednocześnie zapewnił, że służby robią wszystko, aby jak najszybciej wykryć i ukarać sprawcę, zaś osoby, które straciły źródło utrzymania otrzymają pomoc.

To nie pierwszy wypadek na targowisku San Pablito. Podobny miał miejsce we wrześniu 2005 roku. Obrażenia odniosło wtedy prawie 130 osób.

(theguardian.com)

wybuch

eksplozja

fajerwerki

meksyk

Redakcja 24 godziny
date_range 21 grudnia 2016 schedule 19:55
Zatrzymania po zamachu w Manchesterze
Wprowadzono najwyższy poziom zagrożenia

W Manchesterze uczczono minutą cieszy ofiary poniedziałkowego zamachu. Rannych w szpitalu odwiedziła królowa Elżbieta II. W zamachu zginęły 22 osoby – w tym dwoje Polaków, a ponad 100 osób zostało rannych. Policja dokonuje kolejnych zatrzymań, na jaw wychodzą też nowe fakty. W całym kraju wprowadzono najwyższy, tak zwany krytyczny poziom zagrożenia. Oznacza on, że kolejny atak może nastąpić w każdej chwili.

Redakcja 24 godziny
date_range 25 maja 2017 schedule 14:51