24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Ekshumowano ciało Władysława Stasiaka

Śledczy sprawdzą czy nie doszło do pomyłki

Ekshumowano kolejną, 33. ofiarę katastrofy smoleńskiej. Jak poinformowała Prokuratura Krajowa, ekshumacji dokonano z grobu ministra Władysława Stasiaka na warszawskich Powązkach wojskowych.

Ciało Władysława Stasiaka przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej w Warszawie. To siódma ekshumacja przeprowadzona w tym miesiącu.

Następne ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej rozpoczną się po wakacjach.

Czytaj także: Rosyjscy kontrolerzy umyślnie spowodowali katastrofę smoleńską?

Władysław Stasiak kierował kancelarią prezydenta Lecha Kaczyńskiego od końca lipca 2009 r. W okresie rządu PiS był wiceministrem, a później ministrem spraw wewnętrznych i administracji.

(„24 godziny”)

10 kwietnia

Władysław Stasiak

ekshumacja

ekshumacje

katastrofa smoleńska

Redakcja 24 godziny
date_range 29 czerwca 2017 schedule 21:21
Kto zapłaci za ochronę miesięcznicy smoleńskiej?
Minister Błaszczak ma kontrowersyjny pomysł

Ponad dwa tysiące policjantów w ochronnym kordonie wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia pilnowało w poniedziałek spokoju miesięcznicy smoleńskiej. Po drugiej stronie barierek Obywatele RP i byli opozycjoniści z białymi różami w rękach. Napięcie rosło, ale nie polała się krew. Kontrmanifestacja rozformowała się sama, nie doszło do konfrontacji. Prezes Kaczyński znów mógł mówić o marszu ku smoleńskiej prawdzie i pomnikach. Trochę to podatnika kosztowało, ale minister Błaszczak już ma plan. Powinni zapłacić… blokujący, bo łamią prawo.

Redakcja 24 godziny
date_range 11 lipca 2017 schedule 15:54