24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Dzwon Zwycięzcy” zawisł w Centrum Zdrowia Dziecka

Nietypowa inicjatywa w CZD

Na oddziale onkologicznym zawisł „Dzwon Zwycięzcy”. Ma rozbrzmiewać w momencie, kiedy każde dziecko wygra walkę z nowotworem.

Inicjatorem akcji jest grupa „SOS – Mieszkańcy Wawra Rodzicom z CZD”, a fundatorem dzwonu Wydział Dowodzenia i Operacji Morskich Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte. Dzwon jest montowany w wielu szpitalach na świecie. Akcję zapoczątkował jeden z kontradmirałów Marynarki Wojennej USA.

Każde dziecko, które pomyślnie przejdzie etap leczenia onkologicznego, w symboliczny sposób może obwieścić to z radością, bijąc w dzwon. Dla innych dzieci to również nadzieja na pomyślne zakończenie leczenia.

(„24 godziny”)

24 godziny

medycyna

serwis informacyjny

leczenie

onkologia

Warszawa

zdrowie

centrum zdrowia dziecka

Redakcja 24 godziny
date_range 15 grudnia 2016 schedule 21:03
Ponad 62 mln złotych na koncie WOŚP
Kwestowało 120 tys. wolontariuszy

25. Finał wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończony sukcesem. Chwilę po północy na koncie fundacji było 62,5 mln złotych. Wstępne podsumowanie zbiórki zaplanowano na poniedziałek, a ostateczna zebrana kwota będzie znana na początku marca. W tym roku ekipa Jurka Owsiaka zbierała fundusze „dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”. Do akcji włączyła się też Nowa TV!

Redakcja 24 godziny
date_range 15 stycznia 2017 schedule 10:38