24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Dyspozytor: „No to umrze. Każdy umrze”

Szokująca rozmowa z tragicznym finałem

– No to umrze. Każdy umrze (...) Wysyłam tam policję – to odpowiedź dyspozytora na próbę wezwania karetki do mężczyzny, który dławił się własnymi wymiocinami. Ostatecznie karetka pojawiła się na miejscu, jednak jedynie, aby stwierdzić zgon.

Dramat rozegrał się w minioną środę w Ostrowie Wielkopolskim. Przyjaciel Sebastiana Banasiaka źle się poczuł po wspólnym obiedzie, ciężko oddychał.

Pan Sebastian zdecydował się zadzwonić na numer alarmowy 112. Opowiedział dyspozytorce z Poznania, co się dzieje. Mężczyzna otrzymał instrukcje, aby ułożyć poszkodowanego na boku, a jego rękę umieścić pod głową. Po chwili nastąpiło jednak połączenie z Kaliszem.

Dyspozytor kolejny raz zebrał wywiad. Padło pytanie o ewentualne spożycie alkoholu. 60-letni kolega pana Sebastiana spożywał go podczas posiłku. Mężczyzna musiał kolejny raz opowiedzieć, co się stało, jego cierpliwość została wystawiona na próbę. – Wywiady będziemy robić, a tu człowiek umrze! – powiedział pan Sebastian. – No to umrze. Każdy umrze, panie! – usłyszał w odpowiedzi mężczyzna.

Czytaj także: Kiedy należy dzwonić pod 112?

Dyspozytor po pełnej emocji wymianie zdań poinformował, że wzywa policję i się rozłączył. Pan Sebastian wykonał kolejny telefon – dowiedział się, że karetka jest już w drodze. Przybyli na miejsce lekarze stwierdzili zgon mężczyzny.

Karetka dojechała kwadrans po pierwszym telefonie. Na miejsce („do awanturującego się mężczyzny”) przyjechała także policja.

(wiadomosci.wp.pl/tvn24.pl)

pomoc

112

karetka

dyspozytor

Redakcja 24 godziny
date_range 9 czerwca 2017 schedule 21:17