24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Duda czy Tusk? Na kogo głosowałbyś w II turze wyborów? [SONDAŻ]

Badanie dla Nowa TV i SE.pl

Wybory prezydenckie odbędą się w Polsce za 3 lata, ale na politycznej giełdzie już się dzieje. Donald Tusk na chwilę zagościł w polskiej polityce i choć jeszcze nie oświadczył, czy stanie do boju o Pałac Prezydencki, to wielu już go tam widzi. Jak wielu? Sprawdź wyniki sondażu dla Nowa TV i SE.pl.

Najnowszy sondaż prezydencki został przygotowany dla Telewizji Nowa i portalu SE.PL przez instytut Pollster.

Badanie nie zakłada, ilu kandydatów w szranki stanie, ale opiera się na założeniu, że na na pewno będą to Andrzej Duda i Donald Tusk.

Respondenci zapytani zostali: Gdyby do drugiej tury wyborów prezydenckich dostało się tych dwóch kandydatów, to na kogo byś głosowała/głosował?

Czytaj także: Kogo Polacy widzą w fotelu prezydenta? [SONDAŻ]

Jak się okazuje większość Polaków wybrałoby szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska. Swój głos powierzyłoby mu 49 proc. ankietowanych.

Na Andrzeja Dudę wskazało 39 proc. badanych.

12 proc. pytanych przez Pollster nie umiało wskazać żadnego kandydata.

(„24 godziny”, SE.pl)

wybory prezydenckie

sondaż

Donald Tusk

prezydent

Andrzej Duda

Redakcja 24 godziny
date_range 21 kwietnia 2017 schedule 23:20
Sejmowe komisje prostą drogą do sławy
Zdania, które przeszły do historii

Różnie bywa z tym, co ostatecznie ustalają sejmowe komisje śledcze, ale za to bywają bogatym źródłem rozrywki. Polityczne widowisko przynosi zaskakujące zwroty akcji, do języka wnosi nowe zwroty i ma swoje gwiazdy. Zaczęło się od słynnej komisji Rywina… ale z pionowych i poziomych korytarzy, czerwonych skarpetek, przedziwnych pytań i zachowań posłów śledczych śmiejemy się do dziś. Komisja ds. Amber Gold też miewa momenty. Poseł Marek Suski m. in. za sprawą swojej „carycy” ma spore szanse zapisać się w historii, ale pewnie nie tak, jakby sobie tego życzył.

Redakcja 24 godziny
date_range 22 czerwca 2017 schedule 16:50