24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Duchowo-dietetyczne SPA coraz popularniejsze

Czym jest Post Daniela?

U katolików trwa Wielki Post, ale inni też mogą ten czas wykorzystać na utratę tego, co przybyło zimą. Wszystkim pomogą księża Misjonarze Świętej Rodziny, którzy zapraszają do Bąblina w Wielkopolsce. Proponują Post Daniela – surową, choć podobno bardzo smakowitą jarską dietę, medytację i ćwiczenia fizyczne.

Rekolekcje z tzw. postem Daniela organizowane są już od kilku lat. Pani Renata z Dolnego Śląska do Bąblina przyjechała już po raz 5.

A czym konkretnie jest tajemnicza kuracja? Tak zwany Post Daniela oparty jest na diecie owocowo-warzywnej. Nie je się tutaj mięsa, nabiału i jego przetworów, a także nie pije kawy i herbaty.

– Kuchnia Domu Rekolekcyjnego działa pełną parą już od wczesnych godzin, przygotowując jarskie potrawy – mówi ks. Piotr Gałązka, ze zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny w Bąblinie.

Czytaj także: CEBULA I CHLEB? JAK POSZCZĄ POLACY

Uczestnikami rekolekcji są nie tylko zwykli pielgrzymi, ale także księża. Jak mówią, najgorsze są pierwsze dwa dni, kiedy organizm zaczyna się buntować.

– Wiele osób, które przybyło do Bąblina tylko po to, aby stracić kilka kilogramów, w czasie pobytu przeżywa także odrodzenie duchowe – zapewnia ks. Bogdan Kulig z Apostolstwa Dobrej Śmierci.

(„24 godziny”)

SPA

dieta

post daniela

wielki post

katolicy

społeczeństwo

post

wielkopolska

Redakcja 24 godziny
date_range 6 marca 2017 schedule 21:00
Błoto jak złoto, czyli wracamy do korzeni
Adam Feder na tropie

Obrzucić kogoś błotem to tyle, co znieważyć. Wpaść w błoto – też mało chciana rzecz. W ogóle błoto w kulturze nie ma łatwo, ale czasem wychodzi z nas dziwna skłonność do obcowania z błotem i to bez zahamowań… O rozlicznych właściwościach błota Adam Feder.

Redakcja 24 godziny
date_range 17 lipca 2017 schedule 17:14