24h online
Dramat Aleppo. Bombardowania nie ustają źródło: „24 godziny”

Dramat Aleppo. Bombardowania nie ustają

Dzieci wydobyte spod gruzów

Każdego dnia nad Aleppo prowadzone są naloty, w których giną ludzie. Do sieci trafiło nagranie, na którym widać jak ratownicy wyciągają spod gruzów małego chłopca i dziewczynkę. W tej wojnie najbardziej cierpią bezbronni cywile.

Nagranie zostało zamieszczone na jednym z portali społecznościowych. Dzieci spod gruzów wyciągnęli ratownicy syryjskiej Obrony Cywilnej zwanej Białymi Kaskami.

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka poinformowało, że w ostatnich dniach w nalotach prowadzonych przez Rosję zginęło co najmniej pięcioro dzieci I kilkudziesięciu dorosłych. Kreml uparcie twierdzi, że bombardowania są wymierzone w bojowników tak zwanego Państwa Islamskiego.

W rzeczywistości celem nalotów są opozycjoniści, którzy walczą z reżimem prezydenta Syrii, Baszara el-Asada. Podczas nalotów Rosjanie wykorzystują bomby beczkowe, które niszczą nawet bunkry, przez co ludność cywilna nie ma żadnego schronienia.

(„24 godziny”)

syria

świat

aleppo

wojna

Redakcja 24 godziny
date_range 19 listopada 2016 schedule 20:58
„Super Temat”: Byliśmy w prawdziwym piekle
Wstrząsająca historia żołnierzy z Afganistanu

Większość polskich żołnierzy, którzy zdecydowali się na wyjazd do Afganistanu nie zdawała sobie sprawy, na co się decyduje. Strach, śmierć, całkowity brak zasad po stronie wroga. Podczas tej wojny życie straciło 44 polskich żołnierzy, a ponad 860 odniosło obrażenia. W programie „Super Temat” Jarosław Kulczycki rozmawiał z jednym z poszkodowanych żołnierzy, który dosłownie wyrwał się śmierci.

Redakcja 24 godziny
date_range 25 maja 2017 schedule 10:07