24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Donald Tusk wezwany na kolejne przesłuchanie

Pytania będą dotyczyły katastrofy smoleńskiej

Donald Tusk został ponownie wezwany na przesłuchanie przez Prokuraturę Krajową. O wezwaniu poinformował jego pełnomocnik Roman Giertych w rozmowie z TVN 24. Szef Rady Europejskiej ma stawić się w prokuratorze 3 sierpnia i zeznawać ws. katastrofy smoleńskiej.

Szef Rady Europejskiej będzie przesłuchiwany w sprawie nieprawidłowości i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych przy sekcjach z 95 zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej.

Jak ujawnia prokuratura, postępowanie obejmuje m. in ówczesnych prokuratorów Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Zdaniem śledczych poważne uchybienia uniemożliwiły identyfikację zwłok.

Czytaj także: Donald Tusk zeznawał w Warszawie – przywitały go tłumy

Do tej pory w charakterze świadków w tzw. śledztwie okołosmoleńskim, zeznawali m. in ówczesna minister zdrowia Ewa Kopacz i były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Były premier miał zeznawać w tej sprawie już 5 lipca, ale z uwagi na obowiązki przewodniczącego Rady Europejskiej nie stawił się na przesłuchanie.

To kolejne już rutynowe przesłuchanie Donalda Tuska – poprzednie przesłuchanie odbyło się 19 kwietnia i trwało blisko osiem godzin.

(„24 godziny”)

10 kwietnia

Donald Tusk

prokuratura

katastrofa smoleńska

Redakcja 24 godziny
date_range 27 lipca 2017 schedule 21:01