24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Donald Tusk w prokuraturze. Kaczyński ostrzega

Chodzi o katastrofę z 10 kwietnia 2010 r.

Śledczy z Prokuratury Krajowej przesłuchali w czwartek Donalda Tuska. Szef Rady Europejskiej zeznawał jako świadek ws. katastrofy smoleńskiej.

Sprawa w której były premier jest świadkiem, dotyczy sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej. Chodzi o niedopełnienie obowiązków służbowych przez funkcjonariuszy, którzy w kwietniu 2010 roku nie uczestniczyli w rosyjskich sekcjach zwłok ofiar katastrofy.

Czytaj także: Jarosław Kaczyński SKOMENTOWAŁ przesłuchanie Donalda Tuska: Może być różnie

W sprawie zeznawali już była premier Ewa Kopacz, Krzysztof Kwiatkowski, a także były szef Naczelnej Prokuratury Wojskowej Krzysztof Parulski.

Do przesłuchania odniósł się prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, który ocenił, że Tusk: „ma się czego obawiać. To jest jedna sprawa, są inne”.

– Zakazano rodzinom otwierania trumien, to musiały być jakieś przyczyny. A przyczyny były takie, że obawiano się wybuchu skandalu, bo obciążyłby on stosunki polsko-rosyjskie. Utrzymywanie za wszelką cenę dobrych stosunków - mimo tak strasznego wydarzenia - miało służyć temu, żeby Donald Tusk został kimś bardzo ważnym w Unii Europejskiej – ocenił Kaczyński w rozmowie z TV Trwam News.

(wprost.pl, SE.pl)

pis

jarosław kaczyński

prokuratura

katastrofa smoleńska

10 kwietnia

Donald Tusk

prawo i sprawiedliwość

Redakcja 24 godziny
date_range 3 sierpnia 2017 schedule 20:19
Wojciech Wencel wkracza do szkół, zdetronizował m. in. Witkacego!
Ulubiony poeta prawicy pod lipą Adama Federa

Rewolucja w szkolnictwie stała się faktem. Niektórzy uczniowie odetchną z ulgą – z listy obowiązkowych lektur szkolnych znikną m. in. Bruno Schulz, Józef Conrad czy Witkacy. Zastąpią ich jednak inni twórcy, a wśród nich... Wojciech Wencel, którego twórczość budzi sporo kontrowersji. Podoba się jednak partii rządzącej, a prezydent wręczył mu nawet nagrodę „Zasłużony dla Polszczyzny”. Los licealistów nie pozostaje obojętny Adamowi Federowi, który postanowił przyjrzeć się sprawie.

Redakcja 24 godziny
date_range 22 sierpnia 2017 schedule 13:53