24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Donald Tusk bez poparcia polskiego rządu

Stanowcza odpowiedź Jarosława Kaczyńskiego

Tusk w żadnym razie nie może liczyć na nasze poparcie – zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński, którego zapytano o poparcie polskiego rządu dla Donalda Tuska w staraniach o drugą kadencję szefa Rady Europejskiej. To polityk łamiący elementarne zasady Unii Europejskiej – stwierdził lider rządzącej partii.

Polska jest na razie jedynym krajem w Unii Europejskiej, który wyraził tak zdecydowany sprzeciw. Czy Donald Tusk dalej będzie szefował Radzie Europejskiej – okaże się być może na szczycie przywódców wspólnoty, zaplanowanym na 9 i 10 marca. Obecna, 2,5-letnia kadencja Tuska upływa w maju.

Koniec z wycinką?

Jarosław Kaczyński na konferencji odniósł się także do kontrowersyjnej ustawy o wycince drzew. Prezes PiS zapowiedział, że wkrótce zostanie wniesiona poprawka, która ma zatrzymać wycinanie ich większych skupisk.

Czytaj także: Kaczyński kontra Szyszko. Co dalej z wielką wycinką?

Poprawka do ustawy przygotowanej przez resort ministra Szyszki jest opracowywana przez partyjnych ekspertów – podkreślił Kaczyński

(„24 godziny”)

pis

jarosław kaczyński

Donald Tusk

rada europejska

unia europejska

rząd

Redakcja 24 godziny
date_range 28 lutego 2017 schedule 21:22
Kwaśniewski: nie konstytucja jest problemem, a to że rządzący ją łamią
Były prezydent w Nowa TV

– Moim zdaniem dzisiaj klucz do przyszłości Polski jest po stronie opozycji – mówił w Nowa TV Aleksander Kwaśniewski. – Czy zobaczymy twarze, którym będzie można zaufać i które będą „osobami nadziei” na to, że można odsunąć PiS od władzy i rządzić lepiej oraz przywrócić te wartości, które są w tej chwili gwałcone – dodał były prezydent.

Redakcja 24 godziny
date_range 23 czerwca 2017 schedule 10:06