24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Donald Tusk bez poparcia polskiego rządu

Stanowcza odpowiedź Jarosława Kaczyńskiego

Tusk w żadnym razie nie może liczyć na nasze poparcie – zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński, którego zapytano o poparcie polskiego rządu dla Donalda Tuska w staraniach o drugą kadencję szefa Rady Europejskiej. To polityk łamiący elementarne zasady Unii Europejskiej – stwierdził lider rządzącej partii.

Polska jest na razie jedynym krajem w Unii Europejskiej, który wyraził tak zdecydowany sprzeciw. Czy Donald Tusk dalej będzie szefował Radzie Europejskiej – okaże się być może na szczycie przywódców wspólnoty, zaplanowanym na 9 i 10 marca. Obecna, 2,5-letnia kadencja Tuska upływa w maju.

Koniec z wycinką?

Jarosław Kaczyński na konferencji odniósł się także do kontrowersyjnej ustawy o wycince drzew. Prezes PiS zapowiedział, że wkrótce zostanie wniesiona poprawka, która ma zatrzymać wycinanie ich większych skupisk.

Czytaj także: Kaczyński kontra Szyszko. Co dalej z wielką wycinką?

Poprawka do ustawy przygotowanej przez resort ministra Szyszki jest opracowywana przez partyjnych ekspertów – podkreślił Kaczyński

(„24 godziny”)

pis

jarosław kaczyński

Donald Tusk

rada europejska

unia europejska

rząd

Redakcja 24 godziny
date_range 28 lutego 2017 schedule 21:22
Protesty w całej Polsce. Co postanowi Andrzej Duda?
Tysiące Polaków mówi „nie” reformie sądownictwa

Projekty ustaw zmieniających polskie sądownictwo zostały przegłosowane i czekają obecnie na decyzje prezydenta. Przyjmowano je w pośpiechu – z czym trudno dyskutować. Dostrzega to także Andrzej Duda, który wytknął ustawom legislacyjne błędy. Na ostateczną decyzję prezydent ma trzy tygodnie, ale zanim ją podejmie, w poniedziałek spotka się z pierwszą prezes Sadu Najwyższego, a następnie z Krajową Radą Sądownictwa. Tymczasem miejscowościach całej Polski organizowane są zarówno małe, jak i wielotysięczne manifestacje.

Redakcja 24 godziny
date_range 23 lipca 2017 schedule 16:44