24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Donald Trump w Warszawie: nigdy chyba bliżej z Polską nie byliśmy związani

Prezydenci odbyli rozmowę

W czwartek prezydent Andrzej Duda podjął na Zamku Królewskim w Warszawie prezydenta USA Donalda Trumpa. Po rozmowie w cztery oczy gospodarz ocenił, że wizyta głowy państwa amerykańskiego podkreśla naszą więź i wysoką jakość sojuszu Polski i Stanów Zjednoczonych.

Po porannej rozmowie prezydentów Polski i Stanów Zjednoczonych „w cztery oczy” delegacje obu krajów odbyły rozmowy plenarne. Po nich na wspólnej konferencji prasowej Andrzej Duda podkreślał, że docenia wybór Warszawy na jeden z pierwszych celów wizyt zagranicznych Donalda Trumpa. – Pokazuje to, że jesteśmy i wzajemnie oceniamy się jako lojalnych partnerów, jako tych, którzy współdziałają na wielu płaszczyznach m.in. na płaszczyźnie w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego – mówił. Prezydent dodał, że tego tematu dotyczyło także wcześniejsze spotkanie.

Czytaj także: Limuzyna prezydenta USA wjechała do studia „24 godzin”

W podobnym tonie wypowiadał się gość z USA. – Nigdy chyba bliżej z Polską nie byliśmy związani. Polska to nie tylko wielki przyjaciel Stanów Zjednoczonych, ale prawdziwy ważny sojusznik i partner – podkreślał Donald Trump.

Czytaj także: Bestia pojawi się na ulicach Warszawy

Amerykański prezydent Donald Trump przyleciał z małżonką i prawie 20-osobową delegacja do Warszawy w środę wieczorem. Wziął także udział w szczycie Trójmorza ( w stolicy odbywa się szczyt tej inicjatywy) i wystąpił na placu Krasińskich. Z kolei Pierwsza dama USA spotkała się w czwartek z polską prezydentową w Sali Pompejańskiej w Belwederze. Melania Trump rozmawiała z Agatą Kornhauser-Dudą ponad pół godziny. Pierwsze damy udały się także do Centrum Nauki Kopernik. Wizyta zakończyła się w czwartek ok. godz. 15.00.

zamek królewski

agata kornhauser-duda

szczyt trójmorza

Melania Trump

Warszawa

donald trump

nato

wizyta

Andrzej Duda

Redakcja 24 godziny
date_range 6 lipca 2017 schedule 20:18