24h online
Dom dla uchodźców na Podkarpaciu? Mieszkańcy są sceptyczni źródło: Reuters

Dom dla uchodźców na Podkarpaciu? Mieszkańcy są sceptyczni

Pan Krzysztof chce spełnić swoje marzenie

W Chmielniku na Podkarpaciu pan Krzysztof chce zbudować dom, a właściwie dwa domy. Dach nad głową mają tam znaleźć wychowankowie domów dziecka i ...uchodźcy. Pan Krzysztof mówi , że ma wszystko czego potrzebuje, a teraz chce pomóc innym. Okazuje się, że zrealizowanie planu prawdopodobnie nie będzie jednak takie proste.

Krzysztof Rusek od kilku lat mieszka w podrzeszowskim Chmielniku. Swój dom wybudował własnymi rekami. Teraz chce zrobić coś więcej. Mężczyzna przyznaje, że zrealizował swoje plany i – jak sam przyznaje – pora na pomoc innym.

Pojawił się pomysł wybudowania dwóch domów wielorodzinnych. W nowych mieszkaniach mieliby zamieszkać najubożsi i dzieci z domu dziecka, ale nie tylko. Co piąte mieszkanie miałoby zostać przeznaczone dla innych ludzi.

Okazuje się, że słowo „uchodźcy” budzi w Chmielniku największe kontrowersje. Pomysł zakwaterowania uchodźców na Podkarpaciu może wejść w życie.

Czytaj także: Premier Szydło: Polska nie przyjmie uchodźców

Konflikt światopoglądowy dotarł do miejscowości, a w lokalne sprawy wchodzi wielka polityka. Szeroko komentowany jest tu spor o przyjmowanie imigrantów do Polski.

Mimo sceptycznego nastawienia okolicznych władz i sprzeciwu mieszkańców pan Krzysztof nie zamierza się poddawać. Wszystko jest do zrobienia jeżeli jest dobra wola – zapewnia pomysłodawca.

(„24 godziny”)

pomoc

uchodźcy

imigranci

Redakcja 24 godziny
date_range 13 lipca 2017 schedule 12:08