24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Dojdzie do deportacji 14-letniej Ukrainki?

Wraz z mamą uciekły przed wojną

Czternastoletnia Daryna i jej mama mają zostać deportowane na Ukrainę – dokładnie do obwodu ługańskiego, gdzie sytuacja ciągle jest bardzo niebezpieczna. Przyjaciele dziewczynki zbierają podpisy, aby nie dopuścić do jej przymusowego wyjazdu.

Daryna i jej mama schroniły się w Polsce przed wojną w 2014 roku. Ubieganie o status uchodźcy nie przyniosło pozytywnego rezultatu.

Pomocy szukały również w Niemczech, gdzie dotarły nielegalnie - to spowodowało, że wszczęto procedurę ich deportacji na Ukrainę.

Mama i córka chcą zostać w Polsce, tu czują się bezpiecznie, a Daryna może chodzić do szkoły.

Koledzy i koleżanki dziewczynki wystosowali specjalny apel, aby powstrzymać deportację. W dwa dni zebrali ponad 20 tysięcy podpisów. Mają wsparcie ze strony Rzecznika Praw Dziecka.

Jakie są szanse, że rodzina nie zostanie zmuszona do wyjazdu?

Więcej w materiale „24 godzin”.

(„24 godziny”)

deportacja

ukraina

wojna

Redakcja 24 godziny
date_range 14 grudnia 2016 schedule 20:30
„Super Temat”: Byliśmy w prawdziwym piekle
Wstrząsająca historia żołnierzy z Afganistanu

Większość polskich żołnierzy, którzy zdecydowali się na wyjazd do Afganistanu nie zdawała sobie sprawy, na co się decyduje. Strach, śmierć, całkowity brak zasad po stronie wroga. Podczas tej wojny życie straciło 44 polskich żołnierzy, a ponad 860 odniosło obrażenia. W programie „Super Temat” Jarosław Kulczycki rozmawiał z jednym z poszkodowanych żołnierzy, który dosłownie wyrwał się śmierci.

Redakcja 24 godziny
date_range 25 maja 2017 schedule 10:07