24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Do więzienia za zakupy w niedzielę?

Kontrowersyjny projekt „Solidarności”

„Solidarność” przygotowała swój projekt ustawy o zakazie handlu w niedzielę. Jeden z zapisów jest bardzo kontrowersyjny, bo otwiera furtkę do ukarania osób robiących zakupy i handlujących w niedzielę. To nie byle jaka kara, bo… dwa lata więzienia.

- Kto dopuszcza się handlu w niedziele oraz wigilię Bożego Narodzenia i Wielką Sobotę zakazanych w ustawie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch - mówi art. 6 obywatelskiego projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele przygotowanego przez Solidarność.

Kontrowersyjnego zapisy dopatrzył się Bogdan Święczkowski, Prokurator Krajowy. Poinformował już o tym Sejm. Z kolei „Solidarnośc” jak lew borni tego zapisu i nie zgadza się z interpretacją prokuratora. „Solidarność” twierdzi, że zapis w art. 6 projektu ustawy dotyczy tylko i wyłącznie osób handlujących, a nie kupujących.

Zobacz materiał programu „24 godziny”.

(se.pl, „24 godziny”)

24 godziny

serwis informacyjny

solidarność

ustawa

prokuratur krajowy

zakaz handlu

handel

Redakcja 24 godziny
date_range 5 grudnia 2016 schedule 21:21
25. finał WOŚP już jutro! Trwają ostatnie przygotowania
„24 godziny” dołączyły do drużyny Owsiaka!

Już w niedzielę oficjalnie rusza 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Będzie się działo – to pewne. Zebrane w tym roku pieniądze zostaną przekazane na rzecz dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. „24 godziny” również przekazały coś na licytacje – nie można przecież przejść obojętnie obok takiej akcji serc.

Redakcja 24 godziny
date_range 14 stycznia 2017 schedule 13:23