24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Do więzienia za bierne patrzenie na krzywdę dzieci

RPD chce zmian w prawie

Osoby, które obojętne patrzą na krzywdę dziecka będą traktowane jak współwinni. W konsekwencji będą mogły trafić za to do więzienia - tego chce Rzecznik Praw Dziecka.

W ostatnich tygodniach głośno było o kilku przypadkach przemocy wobec niewinnych dzieci - również ze skutkiem śmiertelnym. Wszystkie bez szans na obronę przed bestialstwem dorosłych.

Według badań, przemocy doświadcza aż co piąte dziecko w Polsce.

Często pomóc mogłaby reakcja krewnych czy sąsiadów zza ściany. Wszelkiej bierności na krzywdę najmłodszych stanowcze „nie” mówi Rzecznik Praw Dziecka. Marek Michalak chce karać nie tylko oprawców, ale również wszystkich tych, którzy widzą i nie reagują na okrucieństwo stosowane wobec dzieci. Groziłoby im 3 lata więzienia.

Czy zmiana prawa pomoże uchronić dzieci przed cierpieniem?

Więcej w materiale „24 godzin”.

(„24 godziny”)

pobicie

przemoc

RPD

dzieci

Redakcja 24 godziny
date_range 22 grudnia 2016 schedule 20:58
Ponad 62 mln złotych na koncie WOŚP
Kwestowało 120 tys. wolontariuszy

25. Finał wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończony sukcesem. Chwilę po północy na koncie fundacji było 62,5 mln złotych. Wstępne podsumowanie zbiórki zaplanowano na poniedziałek, a ostateczna zebrana kwota będzie znana na początku marca. W tym roku ekipa Jurka Owsiaka zbierała fundusze „dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”. Do akcji włączyła się też Nowa TV!

Redakcja 24 godziny
date_range 15 stycznia 2017 schedule 10:38