24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Długi, dłuższy… urlop. Jak zaplanować wypoczynek w 2017!

Sprawdźcie sami!

W dni pracujące czekamy na niego z utęsknieniem, ale kiedy nadchodzi, zwykle jest za krótki. Co zrobić, by w tym roku spędzić naprawdę długi urlop, a przy tym wykorzystać jak najmniej przysługujących wolnych dni? Sprawdźcie sami!

Na przykład, jeśli weźmiemy wolne 2, 4 i 5 maja – czyli trzy dni płatnego urlopu – będziemy wypoczywać aż 9 dni.

Jeżeli zdecydujemy się wziąć zaledwie jeden dzień wolny – 16 czerwca – będziemy mieć aż cztery dni laby. Podobnie w sierpniu, wolne należy wówczas wziąć – 14.

W listopadzie czekają nas dwa długie weekendy. A w grudniu 3 dni urlopu mogą się zamienić w aż 9 dni niezmąconego wypoczynku.

Czytaj także: Sprawdź kalendarz wolnych dni!

Takich kalkulacji nie muszą robić posłowie. Marszałek Marek Kuchciński ogłosił, że przerwa wakacyjna w obradach Sejmu zacznie się 21 lipca, a skończy 11 września. Oznacza to, ze posłowie będą wypoczywać 52 dni bez przerwy.

(„24 godziny”)

posłowie

urlop

jarosław kulczycki

wypoczynek

wakacje

sejm

wolne dni

Redakcja 24 godziny
date_range 27 marca 2017 schedule 21:08
Sejmowe komisje prostą drogą do sławy
Zdania, które przeszły do historii

Różnie bywa z tym, co ostatecznie ustalają sejmowe komisje śledcze, ale za to bywają bogatym źródłem rozrywki. Polityczne widowisko przynosi zaskakujące zwroty akcji, do języka wnosi nowe zwroty i ma swoje gwiazdy. Zaczęło się od słynnej komisji Rywina… ale z pionowych i poziomych korytarzy, czerwonych skarpetek, przedziwnych pytań i zachowań posłów śledczych śmiejemy się do dziś. Komisja ds. Amber Gold też miewa momenty. Poseł Marek Suski m. in. za sprawą swojej „carycy” ma spore szanse zapisać się w historii, ale pewnie nie tak, jakby sobie tego życzył.

Redakcja 24 godziny
date_range 22 czerwca 2017 schedule 16:50