24h online
Dlaczego poseł Marek Suski leżał na ziemi? źródło: twitter.com

Dlaczego poseł Marek Suski leżał na ziemi?

Przewrócił się przez tłum czy ktoś go popchnął?

Piątkowe obrady Sejmu przerodziły się w prawdziwy test dla polskiej demokracji. Posłowie PiS opuścić budynek późną nocą. W trakcie ich wyjścia z Sejmu doszło do przepychanek. Poseł Marek Suski przewrócił się na podłogę. Co właściwie się stało?

Piątkowe wydarzenia w Sejmie zapoczątkowały serię protestów obywateli, którzy nie godzą się na ograniczenie wolności mediów w gmachu Parlamentu.

Po godzinie 2.00 w nocy członkowie PiS postanowili opuścić Wiejską. Opozycja obserwowała wyjście kolegów po fachu. „Suwerena się boicie!” - krzyczeli posłowie opozycji w stronę polityków partii Jarosława Kaczyńskiego.

 

Natłok osób spowodował, że Marek Suski wylądował na podłodze. Całe zajście telefonem nagrał polityk PO Arkadiusz Myrcha. „Osób ze strony Straży Marszałkowskiej i innych  zabezpieczających osoby z PiS było dość dużo, zdecydowanie więcej niż osób czekających na ich wyjście” - relacjonował. „To był przypadek, że pod naporem tego wszystkiego poseł Suski się przewrócił, potknął się. Zresztą od razu każdy mu pomógł wstać” - dodał.

Według posła Suskiego, przewrócił go poseł PO Michał Szczerba – polityk PiS przyznał to w rozmowie z portalem tvp.info. Teraz ma zbierać dowody w tej sprawie.

Więcej w materiale „24 godzin” o 18.30 na antenie Nowa TV.

(se.pl)

posłowie

sejm

arkadiusz myrcha

marek suski

michał szczerba

pis

wolne media

Redakcja 24 godziny
date_range 18 grudnia 2016 schedule 12:46